Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Krzysztof Globisz nie składa broni

Krzysztof Globisz (63 l.), który kilka lat temu doznał rozległego udaru, ciężko pracuje powrotem do pełnej sprawności. Artysta jednak nie użala się nad sobą i nie chce renty. Woli pracować i żyć aktywnie. Jeden z jego najnowszych projektów, niestety, musi zostać przełożony na później...

Krzysztof Globisz  planował powitać wiosnę na pięknej Islandii.

Razem z żoną Agnieszką chcieli wypłynąć na morze i spotkać się z wielorybami, których dźwięki uznał w rozmowie za najpiękniejsze na świecie.

Na Islandii mają powstawać zdjęcia do niezwykłego dokumentu "Wieloryb", który będzie opowieścią o życiu Krzysztofa po udarze.

Przez pandemię wyprawa na Islandię musi jednak przesunąć się w czasie.

- Ale Krzyś wierzy, że do końca roku uda się dokończyć zdjęcia. To będzie ważny film, bo ma przywracać nadzieję - wyjawia znajoma z Krakowa.

Reklama

Kiedy sześć lat temu Krzysztof Globisz doznał rozległego udaru, nie dawano mu szans na powrót do normalnego życia. Miał sparaliżowaną prawą stronę ciała, nie rozpoznawał ludzi i rzeczy.

Po wybudzeniu z długiej śpiączki musiał na nowo nauczyć się chodzić i mówić, bo doznał afazji. Od tamtej pory życie artysty jest walką ze słabościami organizmu.

Nawet takie czynności jak kąpiel i wytarcie sobie pleców stają się wielkim wyzwaniem. - W tym Krzysztof wciąż potrzebuje asysty - zdradziła Agnieszka Globisz w "Newsweeku".

Krzysztof wylewa hektolitry potu na rehabilitacji ruchowej. Ciężko pracuje też z logopedą, ale na razie jest w stanie wypowiedzieć w jednym ciągu najwyżej kilka słów.

- Jest bardzo waleczny. Jest dla mnie bohaterem - mówi z podziwem jego żona.

Artysta nie chce renty. Chce pracować, żyć aktywnie. Prowadzi zajęcia ze studentami krakowskiej szkoły teatralnej, wrócił też na scenę krakowskiego Starego Teatru.

Robi dużo planów na przyszłość. A w wolnych chwilach maluje twarze.

Jest zdecydowanie silniejszy od okrutnej choroby, która odebrała mu sprawność...

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Globisz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje