Reklama

Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II przeżyła chwile grozy! Szokujące sceny tuż przed jubileuszem!

Królowa Elżbieta II (96 l.) świętuje właśnie 70-lecie zasiadania na tronie. Z tej okazji w Wielkiej Brytanii zaplanowano szereg atrakcji, które zwieńczone zostaną czterodniowym Platynowym Weekendem Jubileuszowym. Okazuje się jednak, że tuż przed wielkim świętowaniem, monarchini przeżyła chwile grozy! Wszystko przez złe warunki atmosferyczne...

Królowa Elżbieta II 6 lutego 1952 roku, mając zaledwie 25 lat, zasiadła na tronie. W tym roku przypada więc 70-lecie panowanie monarchini, co czyni ją najdłużej panującym władcą na świecie. Monarchini w 2015 roku pobiła również rekord zasiadania na tronie w Wielkiej Brytanii.

Nic więc dziwnego, że poddani Korony tak hucznie celebrują jej jubileusz. Z okazji 70. rocznicy panowania w Wielkiej Brytanii odbędzie się czterodniowy Platynowy Weekend Jubileuszowy.

Media kilkukrotnie donosiły, że mająca problemy z poruszaniem się Elżbieta II najprawdopodobniej zrezygnuje z większości wydarzeń, ale tak naprawdę nie wiadomo, na których z nich obecna będzie monarchini.

Reklama

Królowa Elżbieta II: Platynowy Weekend Jubileuszowy

Obchody rozpoczną się 2 czerwca, kiedy to ulicami Londynu przejdzie urodzinowa parada Trooping the Colour, wieczorem zaś w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich i na Wyspie Man i terytoriach zamorskich ma zapalić się 1500 radiolatarni - w hołdzie królowej.

W piątek 3 czerwca odbędzie się nabożeństwo dziękczynne w katedrze św. Pawła, a dzień później członkowie rodziny królewskiej pojawią się na torze wyścigowym Epsom Downs. Wieczorem przed Pałacem Buckingham został zaplanowany koncert "Platinum Party at The Palace".

W niedzielę zorganizowany zostanie Platynowy Korowód Jubileuszowy, w którym to znamienite persony będę przedstawiać wspominki z czasów panowania Elżbiety II. Tuż przed wielką celebracją Elżbieta II postanowiła jednak odpocząć w rezydencji Balmoral w Szkocji.

Królowa Elżbieta II przeżyła chwile grozy

Niestety wyjazd nie odbył się bez kłopotów, bo "The Sun" poinformował, że monarchini tuż przed planowanym lądowaniem przeżyła chwile grozy. Okazało się, że pilot nie mógł wylądować ze względy na przechodzącą w okolicy lotniska burzę.

Jak przytacza "Fakt", samolot przez około kwadrans krążył nad bazą Królewskich Sił Powietrznych w Northolt, by móc bezpiecznie wylądować.

Po bezpiecznym lądowaniu monarchini została bezpiecznie odwieziona do Windsoru.

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek pokazała wyjątkowe zdjęcie z okazji Dnia Dziecka! Pozuje z wyjątkowym mężczyzną...

Jennifer Lopez odsłania boskie kształty w skąpym bikini! Fanom aż odebrało mowę!

Matylda Damięcka opublikowała gorzkie grafiki z okazji Dnia Dziecka. Obrazki dają do myślenia... 

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy