Reklama

Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II na obchodach platynowego jubileuszu. Pojawił się też zaskakujący gość!

Królowa Elżbieta II (96 l.) pojawiła się 15 maja na obchodach Platynowego Jubileuszu. Monarchini rzadko widywana jest teraz podczas publicznych wystąpień, więc jej obecność wywołała niemałe poruszenie. Przed zamkiem w Windsorze zgromadził się kilkutysięczny tłum, który wiwatował na cześć swojej monarchini. Pojawiła się też pewna gwiazda...

Królowa Elżbieta IIw tym roku obchodzi 70. rocznicę panowania. Oznacza to, że jest najdłużej urzędującym władcą w Wielkiej Brytanii. Huczne obchody zapowiadane były już na Wyspach od początku roku.

Poddani monarchini zastanawiali się jednak, czy 96-latka pojawi się na swoim jubileuszu, bowiem coraz częściej mówiono o jej pogarszającym się stanie zdrowia. Elżbieta II trzeci raz w ciągu swojego panowania nie pojawiła się też na otwarciu sesji parlamentu.

Mowę tronową w zastępstwie wygłosił książę Karol. Monarchini rezygnuje również z publicznych wystąpień, ograniczając się jedynie do spotkań online, czy rozmów telefonicznych. Nie mogła jednak nie pojawić się na swoim jubileuszu!

Reklama

Królowa Elżbieta II tryskała dobrych humorem

Daily Mail relacjonował, że Królowa Elżbieta II przybyła na wydarzenie "Galop przez historię" czarnym range roverem, a towarzyszył jej książę Edward. Kolumnie samochodów asystowała kawaleria przyboczna.

Uwagę zwracała laska monarchini, która jakiś czas temu zmartwiła poddanych. I tym razem Elżbieta II wspierała się na niej, wysiadając z samochodu. Monarchini po raz kolejny pokazała klasę i zadała szyku na wydarzeniu! Na tę okazję królowa włożyła błękitną suknię wysadzaną kamieniami. Na ramiona zarzuciła szary szal.

Na jubileuszu pojawiły się światowe gwiazdy

Nie da się nie zauważyć, że królowa była w wyśmienitym humorze, a z jej twarzy nie schodził uśmiech. Na jubileuszu pojawiły się również znane twarze - nie zabrakło m.in. Toma Cruise’a i Helen Mirren, która na scenie wcieliła się w postać Elżbiety I.

"The Guardian" podał, że Cruise był niezwykle zaszczycony, że mógł wziąć udział w tak ważnych obchodach. Aktor przemawiał ze sceny, nie szczędząc Elżbiecie II ciepłych słów.

Królowa wielokrotnie została uhonorowana przez swoich poddanych owacjami na stojąco. Nie zapomniano również o jej zmarłym małżonku, którego upamiętniono podczas jubileuszu monarchini.

Zobacz też:

Książę Karol wygłosił mowę tronową w zastępstwie Elżbiety II. "Nerwy wzięły górę"

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na otwarciu nowej sesji parlamentu. Niepokojące wieści o monarchini

BBC wyemituje prywatne filmy rodziny królewskiej. Będą kadry z zaręczyn Elżbiety z Filipem...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Tom Cruise | Helen Mirren

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama