Reklama

Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na otwarciu nowej sesji parlamentu. Niepokojące wieści o monarchini

Królowa Elżbieta II, 21 kwietnia, obchodziła 96. urodziny. Monarchini jest najdłużej panujących władcą w Wielkiej Brytanii - w lutym świętowała bowiem siedemdziesięciolecie swoich rządów. Elżbieta II jest również najdłużej urzędującą głową państwa na świecie. Pojawiły się jednak niepokojące wieści o jej zdrowiu... Po raz pierwszy od 59 lat nie wygłosi mowy tronowej.

Królowa Elżbieta II tradycyjnie uczestniczy w ceremonii otwarcia nowej sesji parlamentu. To właśnie wtedy monarchini wygłasza przemówienie, w którym przedstawia założenia działań rządu w zakresie polityki, gospodarki i spraw socjalnych na nadchodzący rok.

Monarchini jest najdłużej panującym władcą w historii Wielkiej Brytanii. Do tej pory królowa w czasie swojego 70-letniego panowanie tylko dwa razy nie pojawiła się w parlamencie na wygłoszeniu mowy tronowej. Miało to miejsce w 1959 rokoku i cztery lata później. Absencja spowodowana była ciążą.

Reklama

Poddani monarchini z coraz większym niepokojem przyglądają się swojej ukochanej królowej. Ostatnio Elżbieta II borykała się bowiem z pewnymi problemami zdrowotnymi, w tym z zakażeniem koronawirusem.

Królowa Elżbieta II nie wygłosi mowy tronowej

Wydawało się jednak, że 96-latka jest w doskonałej kondycji. Niestety Pałac Buckingham nie miał zbyt dobrych wieści dla poddanych. W poniedziałek wieczorem przekazano bowiem, że monarchini nie dotrze na ceremonię do Westminsteru.

Jako powód podano "epizodyczne problemy z poruszaniem się". Królowa po konsultacjach z lekarzem musiała zrezygnować z uczestnictwa, jednakże zrobiła to niechętnie. W jej imieniu na otwarciu sesji parlamentu pojawią się następcy tronu: książę Karol i książę William.

Poddani martwią się o zdrowie monarchini

Królowa Elżbieta II mimo podeszłego wieku nie zwalnia jednak tempa. Monarchini bierze udział w spotkaniach i uroczystościach, które odbywają się wirtualnie lub telefonicznie. Matka księcia Karola w tym roku zrezygnowała jednak z publicznych wydarzeń - pojawiła się jedynie na nabożeństwie w intencji księcia Filipa.

Poddani coraz częściej zastanawiają się, czy królowa Elżbieta weźmie udział w obchodach 70-lecia swojego panowania. Planowane są one w dniach 2-5 czerwca. Pojawiające się doniesienia o jej stanie zdrowia sprawiają, że Brytyjczycy obawiają się o kondycję monarchini.

Zobacz też:

Księżna Kate potrzebuje pomocy. Szuka pracownika. Jakie ma wymagania i ile płaci?

Książę William i księżna Kate: Wielkie zmiany w życiu royalsów! Rewolucja!

Meghan i Harry odwiedzili Elżbietą II. Nagranie ze spotkania trafi do publiki?

Ambasador Rosji oblany farbą. Co z bezpieczeństwem polskich dyplomatów?pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy