Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II ma przygotowane przemówienie w razie wybuchu III wojny światowej!

Królowa Elżbieta II (95 l.) ma przygotowane tajne przemówienie na wypadek wybuchu III wojny światowej! Zagraniczne media donoszą, że taka wiadomość została opracowana już w 1983 roku. Jakie słowa trzyma w zanadrzu królowa?

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią na brytyjskim tronie. Córka Jerzego VI została koronowana w lutym 1953 roku, gdy miała zaledwie 25 lat. W tym roku obchodzony jest również platynowy jubileusz królowej, czyli 70-rocznica objęcia przez nią władzy nad Wielką Brytanią.

Jak się okazało, królowa Elżbieta II już od wielu lat gotowa jest na wybuch III wojny światowej. Media z Wysp donoszą, że na tak wyjątkową sytuację władczyni ma gotowe przemówienie!

Reklama

Królowa Elżbieta II ma przygotowane przemówienie w razie wybuchu III wojny światowej!

Monarchini przemówienie przygotowała w 1983 roku. Wiadomość to hipotetyczny scenariusz, który 95-latka odczytałaby Brytyjczykom, gdyby groziła im wojna nuklearna lub III wojna światowa. Jak się okazuje, słowa królowej są już nieco mocno przestarzałe, a w zapisie widnieje wzmianka o księciu Andrzeju, który był wtedy w szeregach marynarki wojennej Wielkiej Brytanii. 

Opracowany przez urzędników dokument na ten moment stanowi jedynie wspomnienie z lat 80. XX wieku. W przemówieniu znalazły się słowa wsparcia, królowa Elżbieta II miała się również odnieść do własnych doświadczeń bólu i smutku, towarzyszących jej kiedy ogłoszono II wojnę światową. 

W niewykorzystanej audiencji królowa wspomina także o sile technologii i zwróciła uwagę na dobro rodzin.

W przemówieniu znalazły się odniesienia do rodziny królowej Elżbiety II. Monarchini wspomina w nim o nieżyjącym już mężu, księciu Filipie, a także o księciu Andrzeju, który w latach 80. XX wieku wstąpił do Royal Navy. 

BBC donosi, że przemówienie zostało przygotowane jako część "ćwiczeń wojennych", które miały przewidzieć natychmiastową reakcję Wielkiej Brytanii na wypadek zagrożenia. 

Królowa Elżbieta II: Platynowy Jubileusz

Platynowy Jubileusz Królowej rozpoczął się 6 lutego 2022 roku. To właśnie tego dnia minęło 70 lat od wstąpienia Elżbiety na tron po śmierci ojca, króla Jerzego VI. W przeddzień spotkania monarchini zorganizowała przyjęcie dla emerytek, członkiń lokalnego "Instytutu Kobiet" i wolontariuszek charytatywnych w Sandringham House.

Media wciąż spekulują, czy królowa abdykuje i przekaże władze swojemu najstarszemu synowi Karolowi.

Zobaczcie również:

Księżna Kate zalała się łzami! Smutne wieści płyną z Wysp! Chodzi o księcia George'a!

Mila Kunis i Ashton Kutcher wspierają Ukrainę. Pozostali aktorzy idą w ich ślady

Księżna Kate promienieje! Wszyscy domyślają się, co jest powodem!

Luzowanie obostrzeń epidemicznych. Rozporządzenie rządu weszło w życie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | III wojna światowa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy