Reklama
Reklama

Koncert "Razem z Ukrainą". Andrzej Seweryn bez cenzury [ZDJĘCIA]

"Razem z Ukrainą" to koncert charytatywny, który odbył się w niedzielę 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Wszystkie wpływy zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukrainie.

Koncert otwarł występ małej bohaterki z Kijowa Amelii Anisovych. Podczas koncertu widzowie usłyszeli utwory współczesne oraz te, które na stałe wpisały się w historię polskiej i ukraińskiej muzyki.

"Razem z Ukrainą". Andrzej Seweryn bez cenzury

Podczas koncertu "Razem z Ukrainą" w kolejnych odsłonach widzowie mogli podziwiać artystów z Polski i Ukrainy. Wystąpiła między innymi Ludymiła Smorodina, która recytowała wiersz Tarasa Szewczenki "Testament" z 25 grudnia 1845 roku. W polskiej wersji wiersz zaprezentował Andrzej Seweryn. Swój występ aktor zakończył wezwaniem skierowanym do Kremla: "Idi na ch*j"!
Dalej widzowie zobaczyli Polsko-ukraiński zespół Dagadana, Macieja Musiałowskiego, który śpiewał wiersz Papuszy "Przychodzę do was".

Reklama

"Razem z Ukrainą". Kto wystąpił na koncercie charytatywnym dla Ukrainy

Wiele pozytywnej energii na scenę wniosła Kayah, która z ukraińską wokalistką Daną zaśpiewała piosenkę "Ramię w ramię" w towarzystwie Marcina Wyrostka.
Krzysztof Zalewski i Daria Psekho wystąpili z piosenką Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" (posłuchaj!), a Natalia Przybysz z przebojem Maanamu "Krakowski spleen" (posłuchaj!). Dalej zaśpiewał Kuba Badach piosenkę z repertuaru Marka Grechuty "Dni, których nie znamy".

Na scenie pojawiła się też Maja Komorowska. Aktorka przypomniała, że w poniedziałek minie rok od śmierci Adama Zagajewskiego. Powiedziała, że gdyby żył, byłby obecny na tym koncercie, ponieważ nie był głuchy na krzywdę innych. Następnie wygłosiła wiersz Zagajewskiego "Spróbuj opiewać okaleczony świat". Aktorka nie kryła wzruszenia.

Dużym zaskoczeniem był duet Natalii Kukulskiej i aktora Tomasza Ziętka. Para zaśpiewała "Imagine" Johna Lenona (posłuchaj!).

W trakcie koncertu zebrano zawrotną kwotę ponad 1 mln złotych.

Zobacz też:

Śpiewała "Mam tę moc" w bombardowanym Kijowie, teraz otwarła koncert dla Ukrainy

Hakiel opublikował emocjonalny wpis. "Widać, że ktoś pana skrzywdził"

Wróżka Aida z nowym przesłaniem: Prawda, której nie chcesz usłyszeć


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | wojna Ukraina-Rosja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy