Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl
Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »

Klara Bielawka: Nie tylko filmowa żona Martyniuka

Stały gość na widowni

Reklama

Nie ukrywa jednak, że dla fanów disco polo film może mieć za mało tej muzyki, a dla tych, którzy szydzą z całej subkultury, może być zbyt poważny, pokazujący, że disco polo odpowiadało na jakieś ważne zapotrzebowanie w chwili, gdy Polska przeżywała niełatwą transformację lat 90.

Klara Bielawka miała do czynienia z aktorstwem i teatrem od dziecka jako córka scenografki Barbary Hanickiej.

Jako mała dziewczynka widziała kilkadziesiąt razy spektakl "Tak zwana ludzkość w obłędzie” Jerzego Grzegorzewskiego.

Bajka to raczej nie jest, pewnie rozumiała z niego nie za wiele, ale za to znała wszystkie teksty na pamięć.

"Od początku też wiedziałam, że chcę być aktorką, poza chwilą, kiedy wydawało mi się, że lepiej zostać oceanografem i obserwować wieloryby, które uwielbiam… Ale mam chorobę morską" - wspomina.

"Jako dziecko często grałam różne role i nie chciałam z nich wychodzić. Przebierałam się za Matkę Boską albo Królewnę Śnieżkę i przestawałam reagować na swoje imię" - mówi.

Kiedy zdawała do szkoły aktorskiej, nie dostała się za pierwszym razem. I odczuła ulgę. Dlaczego? 

Teraz już nikt nie mógł jej powiedzieć, że dostała się dzięki znajomościom swojej mamy, prowadzącej na tej uczelni zajęcia na wydziale reżyserii.

"Mama śmieje się, że jak tylko udało mi się wypatrzeć ją gdzieś na korytarzu, to chowałam się w najbliższej toalecie" - wspomina. 

"Ona też się trochę bała, że wybrałam taki zawód, i chyba dopiero jak zobaczyła, jak gram w egzaminach reżyserskich, uwierzyła we mnie" - wyjawia.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: Klara Bielawka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje