Reklama
Reklama

Kim jest Ramzan Kadyrow? Przyjaciel Putina, który mordował ludzi we własnym domu

Ramzan Kadyrow to człowiek nieobliczalny i bliski współpracownik Putina. Wyśmiał sankcje nałożone przez UE i proponuje swoje własne. Co wiemy o przywódcy Czeczenii?

O Ramazanie Kadyrowie w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno. To ten przywódca Czeczenii, który wysłał specjalne wojsko na wojnę w Ukrainie. Oczywiście jego żołnierze stanęli po stronie agresora - Putina. Ponadto zyskał na "popularność" gdy zakpił z sankcji nałożonych przez Unię Europejską Rosji. Kim jest zatem Kadyrow?

Kim jest Ramzan Kadyrow?

Ramzan Kadyrow urodził się w 1976 roku we wsi Centaroj. Brał udział w I wojnie czeczeńskiej, gdzie walczył przeciwko Rosjanom. Podczas II wojny czeczeńskiej zmienił poglądy i wraz z ojcem stanął już po ich stronie. 

Reklama

Gdy Achmat Kadyrow zdobył władzę, Ramzan dowodził służbą bezpieczeństwa złożoną z byłych separatystów.

Jednak to, co robił podczas wypełniania obowiązków, idealnie pokazuje, jacy ludzie stoją u boku Władimira Putina. Wszyscy powinni stanąć przed Trybunałem w Hadze.

Niezależna rosyjska dziennikarka Anna Politkowska dowiodła, że mężczyzna w rodzinnym domu we wsi Centaroj katował, męczył i mordował przeciwników ojca. Porywał także ludzi dla okupu, co stało się jego stałym źródłem dochodu. 

Od 2004 roku faktycznie kierował rządem Czeczenii i stał się "człowiekiem Putina". Oczywiście prezydent Rosji a raczej zbrodniarz wojenny zdecydował się uhonorować wiernego przywódcę. Kadyrow dostał najwyższe odznaczenie "Bohatera Federacji Rosyjskiej", co wydaje się mocno irracjonalne, zważywszy na przeszłość tego człowieka. Jak widać, aby być bohaterem Rosji nie potrzeba bohaterskich wyczynów — wręcz przeciwnie.

To jednak nie koniec. W 2007 roku Kadyrow został oficjalnie prezydentem Czeczenii, a w lipcu 2020 roku został generałem Sił Zbrojnych Rosji.

Prywatnie jest żonaty i ma aż dwanaścioro dzieci.

Kadyrow wystosował żądania Unii Europejskiej

Jednak najlepiej pokazuje to, jakim człowiekiem jest Kadyrow, jego ostatnia wypowiedź. Po nałożeniu gigantycznych sankcji na Rosję Kadyrow zdecydował się sam wystosować komunikat, czym jeszcze bardziej strzelił sobie w kolano. Teraz wiemy, że oprócz strasznej przeszłości, Kadyrow nie grzeszy inteligencją. 

Ramzan Kadyrow zapowiedział, że zamknie przestrzeń powietrzną dla Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Szkoda tylko, że rządzony przez niego obszar jest na tyle mały, że nikogo to nawet nie interesuje. Zamrozi także aktywa Johsona w czeczeńskich bankach i nałoży embarga na aktywa brytyjskich "oligarchów".

Ramzan postanowił pokazać dobroduszność i dał Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii czas do zastanowienia. Termin upływa ... (uwaga) 31 lutego.

Szkoda tylko, że w tym roku nie ma takiego dnia w kalendarzu.

Zobacz też:

Anna Popek: ta wojna jest po to, żeby świat oprzytomniał. Codziennie chodzę na mszę

Krzysztof Jackowski już ucieka z Polski?! Afera z "rosyjskim agentem". Wstrząsające nagranie z samochodu jasnowidza!

Weronika Marczuk opiekuje się uchodźcami. "Dojechały, odpoczną u nas"
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | ramzan kadyrow | wojna Ukraina-Rosja
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy