Reklama
Reklama

Kim jest Czesław Michniewicz, nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Doprowadzi Polskę do zwycięstwa?

Czesław Michniewicz (51 l.) najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Czy doprowadzi naszą drużynę do zwycięstwa? Przyglądamy się bliżej Czesławowi Michniewiczowi, jego sukcesom, zarobkom i rodzinie (w tym żonie i dzieciom). Kim jest nowy selekcjoner?

Czesław Michniewicz rozstał się z funkcją trenera Legii Warszawa, więc jest oficjalnie wolny i gotowy do objęcia drużyny reprezentacji Polski. Zadanie będzie miał trudne od samego początku, ponieważ 24 marca czeka naszych piłkarzy wyjazdowy mecz z Rosją w barażach el. MŚ w Katarze. Jeśli uda się awansować, później Polacy mogą spotkać się ze zwycięzcą po meczu Szwecja - Czechy. Jesteście gotowi na piłkarskie emocje?

Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem

Po odejściu Paulo Sousy wszyscy fani zastanawiali się, kto będzie nowym selekcjonerem. W grę wchodziły mniej i bardziej znane nazwiska. Myślano nawet o powrocie Adama Nawałki.

Reklama

Kim jest Czesław Michniewicz?

Czesław Michniewicz urodził się 12 lutego 1970 r. w Brzozówce na terenie obecnej Białorusi. 

Młodość spędził w Biskupcu Pomorskim, a w 1985 r. przyjechał do Trójmiasta, gdzie ukończył szkołę średnią i studia. Od zawsze wiedział, że bycie trenerem to jego powołanie. Grał w młodości w Polonii Gdańsk, jednocześnie trenował młodsze zespoły. W wieku 29 lat i przyjściu do Amiki Wronki, prowadził drużynę. Nie został zawodowym piłkarzem, ale tak jak chciał, został trenerem. Czesław Michniewicz ma obecnie 51 lat.

Czesław Michniewicz - Instagram

Czesław Michniewicz na swoim Instagramie @czeslaw_michniewicz publikuje wspomnienia z życia prywatnego. Choć nie dodawał regularnie zdjęć, to w ostatnim czasie pojawiają się znacznie częściej. Być może Czesław Michniewicz szykuje się powoli do podboju Instagrama? Na razie profil obserwuje Krzysztof Stanowski, który jest powiązany z Michniewiczem (jest chrzestnym syna Stanowskiego).

Czesław Michniewicz - żona, dzieci, rodzina

Czesław Michniewicz od 1998 roku jest żonaty z Grażyną Rzewuską, którą spotkał 7 lat wcześniej. Para poznała się dzięki... piłce nożnej. Para ma dwóch synów - Mateusza i Jakuba.

Czesław Michniewicz - zarobki

Zarobki Czesława Michniewicza to ogromna tajemnica podpisanych umów. Spekuluje się jednak, że Czesław Michniewicz jako trener klubu stołecznego mógł zarabiać nawet 150 tysięcy miesięcznie! Obejmując posadę selekcjonera polskiej reprezentacji, zarobki mogą zwiększyć się do 200 tysięcy miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że umowa trwałaby do końca 2022 roku, to łączne wynagrodzenie wyniosłoby 2 400 000 złotych brutto.

Czesław Michniewicz - sukcesy

Jednym z największych sukcesów Czesława Michniewicza jest objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej w dniu 31 stycznia 2022 roku. Oprócz tego prowadził takie drużyny jak Lech Poznań, zdobył z Kolejorzem Puchar Polski w latach 2003-2004. W latach 2006-2007 również walczył o Puchar Polski, ale tym razem z Zagłębiem Lubin. W 2019 roku awansował do Mistrzostw Europy U-21, pokonując Belgię i Włochy.

Czesław Michniewicz - prowadzone drużyny

Czesław Michniewicz reprezentował mnóstwo klubów, w których brał czynny udział jako bramkarz. Karierę piłkarską skończył w wieku 30 lat. Bardzo szybko odnalazł się w roli szkoleniowca.

W swojej trenerskiej karierze prowadził takie drużyny jak:

 • 1999-2002 - Amica II Wronki
 • 2001-2002 - Amica Wronki (bramkarze)
 • 2003 - Polonia Olimpia Elbląg (asystent)
 • 2003-2006 - Lech Poznań
 • 2006-2007 - Zagłębie Lubin
 • 2008-2009 - Arka Gdynia
 • 2010-2011 - Widzew Łódź
 • 2011 - Jagiellonia Białystok
 • 2012 - Polonia Warszawa
 • 2013 - Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • 2015-2016 - Pogoń Szczecin
 • 2016-2017 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
 • 2017-2020 - Polska U-21
 • 2020-2021 - Legia Warszawa

Czesław Michniewicz - korupcja, "Fryzjer", 711

Niechlubną historią w karierze Czesława Michniewicza jest oskarżenie o korupcję. Pseudonim 711 bardzo łatwo przylgnął do trenera i nawiązuje to liczby połączeń, którą wykonał Michniewicz do Ryszarda Forbricha noszącego pseudonim "Fryzjer". Czesławowi Michniewiczowi nie udowodniono udziału w procesie korupcyjnym, ale łatka pozostała.

Zobacz też:
Można sprawdzić, czy przeszło się infekcję koronawirusem. Prof. Włodzimierz Gut: trzeba wykonać test
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Ile nowych zakażeń i zgonów? Dane Ministerstwa Zdrowia z 31 stycznia
Córka Owsiaka otworzyła z ojcem finał WOŚP. Kim jest?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Czesław Michniewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy