Reklama
Reklama

Kazimierz Mazur nie żyje. Występował w "Barwach szczęścia"

Kazimierz Mazur był jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Gwiazdor zmarł w wieku 74 lat. Fani pokochali go za rolę Tomasza Wiśniewskiego w serialu "Barwy szczęścia". O śmierci artysty poinformowała agencja, z którą przez wiele lat współpracował.

Kazimierz Mazur 2 grudnia 1948 roku we Wrocławiu. W 1974 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Popularność zyskał dzięki roli w filmie oraz serialu "Noce i nie". Aktor zagrał również role w takich produkcjach jak "Dom", "40-latek. 20 lat później", "Wiedźmin" czy "Barwy szczęścia".

Mazur był współzałożycielem Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełnił funkcję Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku. Jego syn również ma na imię Kazimierz Mazur i jest aktorem. Razem z ojcem założył Intermedialny Teatr Muzyczny "Blustrada".

Reklama

Kazimierz Mazur nie żyje

O śmierci Kazimierza Mazura poinformowała agencja, z którą współpracował. Na facebokowym profilu agencji "WINK management" pojawiła się fotografia zmarłego aktora oraz krótkie kondolencje.

"Z WIELKIM SMUTKIEM ZAWIADAMIAMY, ŻE W DNIU 6.09.2022 ZMARŁ KAZIMIERZ MAZUR WYBITNY AKTOR FILMOWY, TEATRALNY I DUBBINGOWY. W OSTATNICH LATACH ZWIĄZANY Z NASZĄ AGENCJĄ. RODZINIE I WSZYSTKIM BLISKIM SKŁADAMY WYRAZY WSPÓŁCZUCIA" - napisano na facebookowym koncie agencji.

Zobacz także:

Halina Frąckowiak o śmierci Hulewicza. Rozmawiała z nim przed śmiercią

Tomasz Lis w mocnym słowach ocenia prezesurę Kurskiego. "Obrzydliwa i odrażająca jak nigdy, Jacku"

To ona zagra Dianę w kolejnej serii "The Crown"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kazimierz Mazur | Barwy szczęścia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy