Reklama
Reklama

Katarzyna Skrzynecka pierwszego męża wykreśliła z życiorysu. Unieważniła nawet ślub kościelny!

Katarzyna Skrzynecka (52 l.) bardzo długo nie miała szczęścia w miłości. Zanim spotkała Marcina Łopuckiego, u boku którego idzie przez życie już półtorej dekady, cierpiała przez mężczyzn. Jednego z nich - pierwszego męża - wyrzuciła nie tylko ze swojego serca, ale też ze wspomnień. Małżeństwo aktorki ze Zbigniewem Urbańskim trwało zaledwie trzy lata i rozpadło się z wielkim hukiem!


Lada moment minie dokładnie 20 lat od dnia, gdy Katarzyna Skrzynecka stanęła przed ołtarzem u boku Zbigniewa Urbańskiego - przystojnego oficera z Komendy Głównej Policji.

Ślub aktorki i policjanta miał iście królewską oprawę. Państwo młodzi przyjechali do kościoła św. Anny w Wilanowie najnowocześniejszym kabrioletem "hondy", a na miejscu czekał na nich tłum znakomitych gości - najbliżsi i przyjaciele - oraz 30-osobowy chór gospel.

Katarzyna była ubrana w białą suknię z gorsetem ozdobioną kryształkami Swarovskiego zaprojektowaną specjalnie dla niej przez Macieja Zienia, tiulowy welon i pantofelki z satyny. Zbyszek miał na sobie czarny surdut, szare prążkowane spodnie i kremową kamizelkę od Diuka Wilvorsta. Wyglądali zachwycająco...

Reklama

"To był najpiękniejszy dzień w moim życiu" - stwierdziła Katarzyna Skrzynecka, opowiadając później o swym ślubie dziennikarce "Gali".

Nikt nie przypuszczał, że sprawiający wrażenie idealnego związek po zaledwie trzech latach zakończy się w atmosferze skandalu.

Katarzyna Skrzynecka: Nie miała farta do mężczyzn. Zakochiwała się w niewłaściwych...

Katarzyna Skrzynecka w młodości wypłakała przez mężczyzn morze łez. Cóż - miała po prostu... pecha.

O jej związkach (a właściwie o ich końcu) z fotoreporterem Robertem Wójcikiem i operatorem Wiktorem Zdrojewskim pisały wszystkie kolorowe pisma w Polsce. Przez pewien czas łączono nazwisko aktorki z Pawłem Delągiem, ale oboje uparcie dementowali plotki, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń.

W 2000 roku Katarzyna zaczęła pojawiać się na stołecznych salonach w towarzystwie młodego, niezwykle przystojnego muzyka. Wydawało się, że Ferid Lakhdar, którego poznała w pociągu relacji Rzeszów - Warszawa, to idealny mężczyzna dla robiącej coraz większą karierę gwiazdy. Kasia i Ferid przez dwa lata szykowali się do zalegalizowania swojego związku, ale zamiast stanąć na ślubnym kobiercu, rozstali się.

W lutym 2002 roku, tuż przed Walentynkami, Lakhdar po prostu się spakował i wyprowadził od narzeczonej. Twierdził, że nie może przy niej rozwinąć skrzydeł, ale okazało się, że w jego życiu po prostu pojawiła się inna kobieta. Wkrótce po rozstaniu z Lahdarem, o którym "Twoje Imperium" pisało, że wylansował się na Kasi, aktorka poznała Zbigniewa Urbańskiego.

Katarzyna Skrzynecka: Nie zawiodła jako żona, a jednak mąż ją zostawił!

Kasię i Zbyszka połączyła praca. 1 marca 2002 roku Katarzyna Skrzynecka uczestniczyła w policyjnej gali, podczas której miała wręczyć kilku oficerom z Komendy Głównej wyróżnienia za skuteczną walkę z piractwem fonograficznym. Zbigniew Urbański był jednym z nagrodzonych policjantów. Opowiadali później, że zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia.

"Byłam zakochana trzy razy, szczęśliwie i na długo. Teraz jest ten trzeci raz i mam nadzieję, że ostatni" - wyznała aktorka na łamach "Sukcesu", gdy wyszło na jaw, że po trwającej zaledwie kilka miesięcy znajomości przyjęła oświadczyny przystojnego oficera policji.

"Ten trzeci raz" okazał się jednak tak samo nietrwały, jak dwa poprzednie. Latem 2006 roku media obiegła informacja, że Urbański i Skrzynecka przestali się dogadywać, a wkrótce potem Kasia potwierdziła w wywiadzie, że jej mąż wyprowadził się z domu.

"W niczym nie zawiodłam ani jako żona, ani jako przyjaciel. Nigdy nie zaniedbałam naszego związku, uczuć, wspólnego domu ani czasu dla rodziny. Widać, Zbyszek znalazł powody, dla których nie czuł się w tej rodzinie szczęśliwy. Nie było mi dane ich jasno poznać" - napisała w oświadczeniu, które wysłała do redakcji "Faktu".

"Uważam, że byliśmy szczęśliwym małżeństwem i było to najlepsze, co mogło mnie w życiu spotkać. Mąż zdecydował inaczej. Oddałabym wiele, by tak się nie stało" - dodała w piśmie do brukowca. 15 marca 2007 roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł rozwód Katarzyny i Zbigniewa.

Katarzyna Skrzynecka: Oskarżyła byłego męża o zdradę. Odpowiedział... groźbą!

Upłynęło pięć lat, zanim Katarzyna Skrzynecka zdecydowała się wyznać, że jest niemal pewna, iż była przez pierwszego męża zdradzana z kobietą, którą dobrze znała z korytarzy w gmachu TVN.

"Zbyszek cały czas twierdził, że nie, a ja wierzyłam, chociaż miałam różne przesłanki z różnych stron. To była rzecz powszechnie wiadoma wszystkim, tylko nie mnie" - wspominała w programie Krzysztofa Ibisza "Zrozumieć kobietę".

Po emisji programu były mąż - już wtedy gwiazdor TVN Turbo mający na swoim koncie występ w "Tańcu z gwiazdami" - zagroził Katarzynie, że poda ją do sądu, jeśli nie przestanie wypowiadać się na jego temat i na temat jego nowej partnerki - producentki z TVN, Katarzyny Gawrońskiej. To z nią ułożył sobie później życie (pobrali się w 2018 roku, mają dwie córki):

"Jeśli twierdzi, że ją zdradzałem, to szkoda, że nie powiedziała tego w sądzie na rozprawie rozwodowej, bo przecież dostałaby rozwód z mojej winy. Ale wtedy siedziała cicho" - grzmiał Zbigniew Urbański na łamach "Faktu".

Katarzyna Skrzynecka: W końcu znalazła swoją drugą połówkę!

Tymczasem Katarzyna Skrzynecka wyszła za mąż za Marcina Łopuckiego, została mamą uroczej Alikii i podjęła kroki, by unieważnić swój ślub kościelny z Urbańskim. Zanim dopięła swego, minęło kilkanaście lat. Dopiero w 2015 roku doszło do stwierdzenia nieważności małżeństwa aktorki i emerytowanego już wtedy policjanta, o czym ten - jak stwierdził w wywiadzie dla "Twojego Imperium" - dowiedział się z... gazet.

Dziś ani Katarzyna, ani Zbigniew nie chcą wracać wspomnieniami do lat, gdy byli razem, oraz opowiadać o burzliwym końcu ich miłości. Oboje są szczęśliwi w swych obecnych związkach i nie widzą powodu, by roztrząsać przeszłość. Może to i dobrze...

Zobacz też:

Katarzyna Skrzynecka o zwolnieniu z TVN. Została wyrzucona z "Tańca z gwiazdami"

Katarzyna Skrzynecka poroniła cztery razy zanim udało jej się donosić ciążę. To były trudne chwile 

Katarzyna Skrzynecka komentuje odejście z Polsatu. Już nie będzie w jury "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Skrzynecka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy