Reklama
Reklama

Katarzyna Pakosińska jest żoną księcia. Poznali się w wyjątkowych okolicznościach

Katarzyna Pakosińska (51 l.), z wykształcenia polonistka, z zawodu artystka kabaretowa, 6 lat temu poślubiła prawdziwego księcia. Mało tego! Poznali się w okolicznościach, w jakich książęta zwykle spotykają księżniczki. Na powitanie… uratował jej życie.

Katarzyna Pakosińska pierwszy raz wyjechała do Gruzji w późnych latach 80. Razem z zespołem folklorystycznym „Pruszkowiacy” została zaproszona na występy do Gruzji. Ten wyjazd zapoczątkował fascynację, która przetrwała dekady. 

Katarzyna Pakosińska i jej miłość do Gruzji

W 2009 roku na antenie Dwójki zaprezentowała sześcioodcinkowy dokument poświęcony temu krajowi, a 3 lata później wydała książkę „Georgialiki. Książka Pakosińsko-gruzińska”, której wartości artystycznej nieco ujmuje fakt, że, jak przyznała sama Pakosińska, okazała się zawierać wiele „zapożyczeń” z innej książki o Gruzji

Reklama

Kiedy Pakosińska zaczynała się dzielić z Polakami swoją miłością do Gruzji, sama była już po uszy zakochana w gruzińskim dziennikarzu, Iraklim Basilaszwilim, pochodzącym z arystokratycznej rodziny

W liczącej zaledwie 3,7 miliona ludzi Gruzji arystokracja jest sporą grupą. W Księdze Szlachty, opublikowanej po aneksji Gruzji do Imperium Rosyjskiego w 1801 roku, widnieje ponad 100 rodów mających prawa do tytułu książęcego. Wprawdzie obecnie, w demokratycznym państwie nie wiąże się to z żadnymi przywilejami, jednak ciągle robi wrażenie.

Katarzyna Pakosińska: mąż ocalił jej życie

Zwłaszcza że Pakosińska, jak sama lubi wspominać, poznała swojego księcia w okolicznościach, w jakim zwykle książęta i księżniczki zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. 

Poznali się w 2008 roku na planie  filmu „Tańcząca Gruzja”. Basilaszwili pełnił funkcję jej przewodnika po Gruzji. Niestety, cieniem na wizycie Pakosińskiej w jej ukochanym kraju położyła się choroba. 

Gruziński lekarz przepisał jej leki, na które okazała się uczulona. Po ich zażyciu w hotelowym pokoju doznała zapaści. Na szczęście Irakli był w pobliżu. Jak wspominała Pakosińska w wywiadzie dla magazynu „Kobieta i życie”:

"Sparaliżowało mnie. Nie mogłam chodzić, mówić. Gdyby nie jego interwencja, stanęłoby mi serce". 

Pakosińska i Irakli Basilaszwili: historia z happy endem

Gdyby nie błyskawiczna reakcja Basilaszwilego, sytuacja mogłaby się skończyć dużo gorzej. Pakosińska, kiedy już doszła do siebie, zrozumiała, ze zakochała się w swoim wybawcy. Jej zdaniem, odwzajemnił jej uczucie podczas pożegnania na lotnisku. Jak wspominała Katarzyna: 

"Chyba w tym momencie zakochał się we mnie na amen. Oprócz tego jest dumny, honorowy, dotrzymujący słowa, prawdomówny i szczery. Może to dlatego, że w jego żyłach płynie błękitna krew?"

Znajomość, jak to zwykle u książąt i księżniczek bywa, zakończyła się ślubem. Wiosną 2021 roku Pakosińska i jej mąż wystąpili w programie „Power Couple”, zajmując pierwsze miejsce. 

Zobacz też:

Pakosińska została wyrzucona z kabaretu i do dziś o tym myśli. Teraz chce za wszelką cenę uchronić córkę

Katarzyna Pakosińska miała niebezpieczny wypadek! Uratował ją wtedy Emilian Kamiński

Katarzyna Pakosińska: Na nowo zakochała się w mężu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Pakosińska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy