Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Karolina Wajda przerywa milczenie. Wkopano tablicę upamiętniającą Andrzeja Wajdę bez jej zgody

Karolina Wajda (53 l.) nie może uwierzyć w to, co się stało. Przed jej domem, bez zgody, postawiono tablicę upamiętniającą zmarłego Andrzeja Wajdę (†90 l.), umieszczając tam nazwisko także macochy. "Stało się to poza mną. Jestem tym szczerze zdziwiona" - mówi Karolina Wajda.

Dom na Żoliborzu dostała od ojca jeszcze za jego życia. Był w fatalnym stanie. Krystyna Zachwatowicz zabrała z niego niemal wszystkie pamiątki.

Reklama

Remont trwał prawie trzy lata i zakończył się kilka miesięcy temu. Obecnie jego wartość szacuje się na 10 mln złotych. Nieoczekiwanie, tuż obok, wkopano w ziemię pokaźnych rozmiarów tablicę przypominającą taśmę filmową.

Znajduje się na niej nie tylko imię i nazwisko Andrzeja Wandy, ale i... Krystyny Zachwatowicz, jego ostatniej żony, z którą Karolina Wajda jest skłócona.

Panie przez kilka miesięcy walczyły o prawa autorskie do dzieł zmarłego 9 października 2016 roku reżysera. Początkowo, zgodnie z testamentem, ich właścicielką miała być córka.

Dziesięć miesięcy przed śmiercią ostatnia wola została jednak skorygowana i pieniądze z tantiem, zamiast do córki, miały trafić do kieszeni ostatniej żony. Karolina skierowała sprawę do sądu.

Tłumaczyła, że nie chodzi jej o pieniądze dla siebie, ale na fundację, którą chciała założyć. Jej celem miałoby być wspieranie młodych artystów. 

Sąd uznał jednak, że spisany na 10 miesięcy przed śmiercią testament reżysera jest wiążący i pieniądze należą się ostatniej żonie. 

Karolina postanowiła uszanować wyrok i zaniechała odwoływania się. Kolejne działania mocno ją jednak zaskoczyły.

Czytaj dalej na następnej stronie...


pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karolina Wajda | Andrzej Wajda | Krystyna Zachwatowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »