Reklama
Reklama

Kariera Hanny Lis. Była we wszystkich stacjach, skończyła na Instagramie

Hanna Lis (52 l.) zawsze była zainteresowana dziennikarstwem, ale podobno nigdy nie miała "parcia na szkło". Karierę w telewizji zrobiła przypadkiem, ale najwyraźniej najlepiej wspomina współpracę z TVP. Wielokrotnie wracała do stacji, w których pracowała. Jedną posadę zapewnił jej też Tomasz Lis. Jak wyglądała kariera Hanny Lis i dlaczego skończyła na Instagramie?

Hanna Lis (z domu Kedaj, po pierwszym małżeństwie Smoktunowicz) z wykształcenia jest italianistką, lecz to dziennikarstwo stało się jej największą pasją i sposobem na życie. Jak wyglądała ścieżka kariery Hanny Lis i dlaczego skończyła się w taki sposób?

Hanna Lis: kariera dziennikarska

Pierwsze kroki w dziennikarskiej karierze stawiała w Telewizji Publicznej, do której wracała aż trzykrotnie!

Reklama

W 2021 roku w wywiadzie dla "Viva!" Hanna Lis wyznała, że nie ma przysłowiowego "parcia na szkło".

CV Hanny Lis przedstawia się bardzo imponująco. Była w najważniejszych polskich stacjach telewizyjnych: Polsacie (dwukrotnie), TVN (bardzo krótko) i oczywiście TVP. Nie zagrzała jednak nigdzie miejsca wystarczająco długo, pomimo dobrych, ciepłych posadek.

Hanna Lis: skomplikowana relacja z TVP

Hanna Lis rozpoczęła pracę w TVP 1 jako prowadząca "Teleexpress" (1993-2001), "Klubu dobrej książki", "Twój dekalog" i "Stopklatkę".

Być może to sentyment, a może po prostu wymóg sytuacji, w jakiej się znalazła Hanna, że powróciła do pracy w TVP (2008-2009). Jej zadaniem było prowadzenie "Wiadomości" w TVP1, a także programu "Temat dnia. Rozmowa jedynki". 

Niezdecydowany zarząd telewizji odsunął ją od programów, aby powróciła do nich na początku 2009 roku. Następnie została zwolniona za "poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej", co wywołało oburzenie wśród innych pracowników "Wiadomości". Niestety, Komisja Etyki TVP podtrzymała zarzuty i rozwiązano z nią umowę.

Hanna Lis i Tomasz Lis: wspólna praca

W latach 2004-2007 Hanna Lis pracowała w Polsacie wspólnie ze swoim mężem, Tomaszem Lisem. On był szefem programu "Wydarzenia", a ona prowadzącą. W związku z odsunięciem Tomasza Lisa przez władze telewizji od kierowania zespołem redakcyjnym (ciekawe dlaczego), w akcie solidarności odeszła również Hanna. Było warto?

Kiedy Tomasz Lis założył własny internetowy serwis newsowy w 2016 roku, Hanna Lis stwierdziła, że powoli będzie odchodzić od publicystyki i newsów. Postanowiła zająć się lżejszymi tematami, a konkretnie lifestyle'm.

Chęci jednak nie wystarczyło na długo, ponieważ zrezygnowała z bycia redaktorką dwa miesiące po rozpoczęciu pracy w portalu. Nie ma jednak tego złego - soldine podwaliny pod tematykę lifestyle'ową zaowocowały przejściem do programów kulinarnych i podróżniczych.

Lifestyle i Instagram, czyli sposób na życie Hanny Lis

Hanna Lis występowała również jako prowadząca talk-show w Polsat Cafe "Między słowami" (2018), a także stworzyła swoją pierwszą książkę kulinarną "Mój świat na talerzu" (2019), a także prowadziła kulinarne programy w internetowych portalach.

Tak dziennikarsko-telewizyjna kariera Hanny Lis kończy się na Instagramie, na którym kontynuuje swoją kulinarną pasję. Jej konto @hlisowa poświęcone jest wyłącznie jedzeniu i przepisom.

Prywatnym kontem Hanny Lis na Instagramie jest @hanna_lis, na któym chwali się zwierzętami, stylizacjami, podróżami i domem. Nie zabraknie w postach oczywiście solidnej dawki reklamy.

Hannę Lis z którego okresu lubicie najbardziej?

Zobacz także:

Tomasz Lis oskarżany o przemoc w pracy

Hanna i Tomasz Lis wzięli cichy ślub, a potem równie cichy rozwód. Dlaczego się rozstali?

Tomasz Lis stracił kolejną pracę. Został "zawieszony do wyjaśnienia sprawy". Jego kolega ujawnia: "Lis miał ogłosić to w piątek"

Tomasz Lis przyłapany "na randce". Było wino i wspólny spacer. To ona zajęła miejsce Hani Lis?

Hanna Lis nie wzięła ślubu z Jackiem Kozińskim, który jest ojcem jej obu córek. Dlaczego?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hanna Lis | Tomasz Lis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama