Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kamil D. został zatrzymany przez policję. Sensacyjne doniesienia!

- Kamil D. został zatrzymany w śledztwie dotyczącym fałszerstwa weksla - potwierdziła PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi śledztwo z zawiadomienia byłej żony Kamila D. o popełnieniu przez niego przestępstwa podrobienia podpisu na wekslu.

Według Wirtualnej Polski Kamil D. w 2009 r. miał w jednym z banków złożyć dwa "weksle własne". Były to poręczenia na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tys. zł.

Reklama

Podejrzany weksel, na którym widniały podpisy Kamila D. i jego ówczesnej żony Marianny, był potrzebny dziennikarzowi jako zabezpieczenie kredytu na zakup luksusowego domu w Szczyrk. 

Sprawą zajęła się Prokuratura Regionalna w Katowicach po tym, jak adwokaci byłej żony Kamila D. powiadomili śledczych, że podpis na wekslu nie należy do niej. Natomiast Kamil D. twierdzi, że przy podpisywaniu dokumentów kobieta była obecna. 

Według "WP" Kamil D. został w tej sprawie zatrzymany przez policję. "Potwierdzam, że to zatrzymanie miało miejsce" - powiedziała w poniedziałek PAP wieczorem prok. Bialik, po szczegóły odsyłając do prowadzącej postępowanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach, która w tym czasie kompletowała jeszcze informacje.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo z artykułu 310 par. 1 kodeksu karnego "podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności".   

"Prokurator przedstawił Kamilowi D. zarzuty podrobienia dokumentów umożliwiających uzyskanie kredytu i przedłożenia ich w banku oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Kwalifikacja ta wynika stąd, iż podrobienie weksla jest traktowane tak samo jak sfałszowane pieniędzy. Czyny te zagrożone są karą nie mniejszą niż pięć lat pozbawienia wolności lub karą 25 lat pozbawienia wolności" - czytamy na stronie internetowej TVP Info.

PAP/Interia/TVP Info

***
Zobacz więcej materiałów:


pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama