Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kaczyńska chroniona przez BOR

- Jeśli ktoś wykrzykuje, że chce zabić Kaczyńskiego, może też targnąć się na życie jego najbliższych. Ja sobie dam radę, ale boję się o rodzinę - mówił przed Świętem Zmarłych Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej.

Chodzi oczywiście o zbrodnię w łódzkiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Wprawdzie zabójca został pojmany i z jego strony na razie nikomu nic nie grozi, jednak ludzie z formacji Jarosława Kaczyńskiego obawiają się naśladowców.

Reklama

Puszka Pandory została otwarta... Lęk nie jest obcy także Dubienieckim - to przecież teraz najbliższa rodzina prezesa PiS, która stoi przy nim ramię w ramię, choćby na Wawelu, przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich.

- Marta długo zastanawiała się, czy pojechać tam na Wszystkich Świętych. Autentycznie bała się, że w razie zamachu na stryja Jarosława i jej życie byłoby zagrożone - mówi "Na żywo" dobra znajoma Dubienieckich.

- I nie chodziło jej o siebie, ale o to, co w razie nieszczęścia stanie się z córeczkami. To odpowiedzialna kobieta...

W końcu jednak Marta zdecydowała się odwiedzić grób rodziców. W dużej mierze przyczyniła się do tego wiara, że w przypadku zagrożenia mąż potrafi ją ochronić.

Kaczyńska-Dubieniecka i Jarosław Kaczyński osobno oddawali na Wawelu cześć zmarłej rodzinie. Czy właśnie ze względów bezpieczeństwa?

Marta przy grobie rodziców pojawiła się w niedzielę. Na tłumnie obleganej krypcie złożyła kwiaty. I był to jedyny wieniec, który miał prawo tam się znaleźć...

Jak ustalił "Super Express", córka zmarłej pary prezydenckiej, mimo że nie jest politykiem, ma przyznaną całodobową ochronę BOR-u. "Sytuacja jest wyjątkowa. Wolimy dmuchać na zimne" - tłumaczy tabloidowi jeden z oficerów Biura Ochrony Rządu.

Agnieszka Brzoza

(nr 44)

Dowiedz się więcej na temat: Katastrofa samolotu prezydenckiego | Marta Kaczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje