Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kabaret OT.TO: Co teraz porabiają gwiazdy lat 90.?

W latach 90. kabaret OT.TO bił rekordy popularności. Jak im się teraz wiedzie?

Ostatnie Takie Trio Oszołomów - to jedna z wersji tłumacząca powstanie nazwy kabaretu OT.TO. Druga sugeruje, że nazwa jest odpowiedzią na pytanie pewnego filozofa "Ot co?", na które po roku znaleźli rozwiązanie, czyli "OT.TO!".

Reklama

Ile w tym prawdy - nie wiadomo. Tym bardziej, że żart, autoironia i dowcip nie opuszczają członków kabaretu nawet na moment. Na pytanie o najbliższe plany odpowiedzieli kiedyś zupełnie poważnym tonem: "Jędrek Tomanek pragnie polecieć w kosmos, Andrzej Piekarczyk chce nagrać wszystkie nokturny Fryderyka Chopina w wersji disco polo i wydać płytę na rynek chiński, a Wieśkowi Tupaczewskiemu marzy się napisanie «Pana Tadeusza» prozą".

Dlatego też kolejnej wersji współzałożyciela kabaretu Wiesława Tupaczewskiego, skąd wzięła się nazwa grupy, nie należy do końca brać serio. "Najpierw było to OTTO bez kropki, która pojawiła się później, aby odróżnić nazwę kabaretu od germańskiego imienia. A skąd w ogóle nazwa? Ciocia przyniosła do domu niemiecki katalog wysyłkowej firmy OTTO i zauważyłem, że moja półtoraroczna córka potrafi tę nazwę zapamiętać. Uznałem, że skoro dziecko potrafi, to i wszyscy inni też" - mówił.

Debiutowali u Jana Pietrzaka

Do 2001 roku kabaret OT.TO występował w czteroosobowym składzie, gdy w 2001 r. odszedł Ryszard Makowski, pozostali triem. Tak jest do dziś. Choć żarty ciągle się ich trzymają, pewne jest jedno: cała trójka to absolwenci Politechniki Warszawskiej, którzy swoje życie związali ze sceną i estradą.

Ich pierwsze występy miały miejsce w Kabarecie Pod Egidą, gdzie gościnnie pojawiali się do roku 1990. "Dzień dobry, panie prezydencie. Widzę, że pan znów siedzi" - tak Wiesław Tupaczewski powitał kiedyś siedzącego wśród publiczności Lecha Wałęsę w towarzystwie ministrów. Na widowni zapanowała cisza...

Czytaj dalej na następnej stronie

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kabaret OT.TO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje