Reklama

Reklama

Reklama

Jurek Owsiak wbija szpilę przedstawicielom rządu! Powiedział głośno to, co myśli wielu Polaków

Jurek Owsiak (68 l.), założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie przegapi okazji, by wbić szpilę przedstawicielom polskiego rządu. Tym razem odniósł się do oficjalnych informacji o inflacji, które według filantropa są "bzdetami z pogranicza fantazji".

Owsiak krytykuje rząd

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, poprzedzającej kolejną edycję festiwalu Pol'and'Rock, który przez wiele lat odbywał się jako Przystanek Woodstock, założyciel i organizator imprezy - Jurek Owsiak, nie omieszkał skrytykować działań polskiego rządu.

Działacz podkreślił, że oficjalne dane o szalejącej inflacji, są według niego mocno zaniżone. Wystarczy zobaczyć, ile pieniędzy kosztował tegoroczny festiwal w porównaniu z poprzednimi edycjami:

Reklama

Organizacja masowej imprezy zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami, ale ten rok jest pod każdym względem rekordowy. Po kieszeni dostali niemal wszyscy: restauratorzy, dźwiękowcy i artyści.

Największym problemem festiwalu jest podwyżka cen benzyny - na teren imprezy w formacie open air, odbywającej się na wolnym powietrzu, wszystko trzeba przywieźć, a to generuje dodatkowe koszty.

W związku z rosnącymi cenami z pewnych elementów festiwalu trzeba było zrezygnować.

W tym roku fani będą bawić się tylko przy dużej scenie - pieniędzy nie wystarczyło na małą scenę, której rolę przejmie namiot Akademii Sztuk Przepięknych.

Pol'and'Rock największy polski festiwal

Tegoroczny Pol'and'Rock to już 28. edycja muzycznej imprezy Jurka Owsiaka założyciela Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez wiele lat wydarzenie funkcjonowało jako Przystanek Woodstock, co miało nawiązywać do tradycji amerykańskiego Festiwalu Woodstock i subkultury hippisowskiej.

Pierwsza edycja Przystanku zorganizowana została w 1995 roku i zawsze przyciągała dziesiątki tysięcy fanów.

Choć festiwal odbywał się już pod różnymi nazwami i w różnych lokalizacjach, zawsze promuje miłość, równość i pokój.

Oprócz mnóstwa koncertów uczestnicy mogą wziąć udział w licznych spotkaniach i panelach dyskusyjnych z osobistościami ze świata mediów, polityki, religii i kultury.

Zobacz też

PolandRock Festival: Owsiak zarabia fortunę? Znamy prawdę!

Jurek Owsiak odpowiada na zarzuty Dody. "Niehonorowe i nieprzyjacielskie"

Doda zdradza szczegóły afery z TVN i WOŚP: "Pocałowałam klamkę!"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jurek Owsiak | Pol'and'Rock Festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy