Reklama

Reklama

Reklama

Jodie Sweetin poturbowana przez policję na wiecu. Drastyczne nagranie

​Nie ustają protesty w sprawie kontrowersyjnej decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego, który uchylił federalne prawo przerywania ciąży do 23-24 tygodnia. W efekcie w gestii konkretnych stanów pozostanie sprawa legalizacji bądź zakazu aborcji. Na jednym z wieców zwołanych przez osoby oburzone decyzją Sądu Najwyższego protestowała gwiazda popularnego serialu "Pełna chata" - Jodie Sweetin. Aktorka została poturbowana przez policję.

Na nagraniu wideo, które pojawiło się m.in. w mediach społecznościowych, widać protestujących, którzy zablokowali jeden ze zjazdów z autostrady. Wśród nich Jodie Sweetin, której sławę przyniósł występ w serialu "Pełna chata" i jego kontynuacji. Aktorka zostaje popchnięta przez pilnującego protestu policjanta z LAPD i ląduje na ziemi. "Co wy, k...a, robicie?!" - krzyczą zgromadzeni.

Reklama

O tym, że poturbowaną na wspomnianym nagraniu wideo jest Jodie Sweetin, potwierdził zaraz po tym wydarzeniu jej przedstawiciel. Sama Sweetin również zabrała głos w tej sprawie.

Jodie Sweetin poturbowana przez policję na wiecu

"Jestem niewiarygodnie dumna z setek ludzi, którzy pojawili się na sobotnim wiecu, korzystając ze swoich praw wynikających z Pierwszej Poprawki i podjęli natychmiastowe działania mające na celu pokojowe zaprotestowanie przeciwko gigantycznej niesprawiedliwości orzeczonej przez Sąd Najwyższy. Nasz aktywizm będzie kontynuowany dopóki nasze głosy nie zostaną usłyszane i nie zostaną podjęte odpowiednie działania. Będziemy dalej walczyć o nasze prawa, a takie sytuacje nas nie zniechęcą. Nie jesteśmy wolni, dopóki wszyscy z nas nie są wolni" - oświadczyła Jodie Sweetin cytowana przez portal "Variety".

Sweetin podziękowała również w mediach społecznościowych za udostępnienia nagrania z incydentem, którego była ofiarą. "Dziękuję za wrzucenie tego wideo. Kocham wszystkich, którzy na ulicy walczą o to, co słuszne" - napisała aktorka. Policja z Los Angeles nie skomentowała tych wydarzeń.

Zobacz również:

Edyta Górniak szokuje podczas zlotu "Harmonii Kosmosu". "Wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie"

O żonie Marka Kondrata znowu głośno. To jednak nie są plotki

Sebastian Fabijański i Maffashion mają problemy w związku? Aktor wyznaje: "Jestem wdzięczny Julce za to, co zrobiła"

PAP life/pomponik
Dowiedz się więcej na temat: Jodie Sweetin | aborcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy