Reklama
Reklama

Joanna Racewicz odchodzi z "Panoramy"

Joanna Racewicz (42 l.) we wtorkowym (29 marca) wydaniu "Panoramy" pożegnała się z widzami. O jej zwolnieniu zdecydowało kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Joanna Racewicz (42 l.) we wtorkowym (29 marca) wydaniu "Panoramy" pożegnała się z widzami. O jej zwolnieniu zdecydowało kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Dziennikarka zakończyła swoją przygodę z programem informacyjnym po pięciu latach pracy.

"Ponieważ to moje ostatnie spotkanie z widzami 'Panoramy', proszę pozwolić, że wszystkim państwu się nisko pokłonię i podziękuję za pięć ostatnich lat. Były naprawdę fantastyczne. Dziękuję i do zobaczenia" - powiedziała, kończąc program.

Dziennikarka pracę w telewizji publicznej zaczynała od stażu w "Teleexpressie". W latach 1999-2006 pracowała na stanowisku reportera i prezentera w "Panoramie".

Po jednym z wywiadów dla kolorowego magazynu, w którym promowano aranżację strojów i wnętrz, rozstała się ze stacją.

Reklama

Od marca 2007 do 2010 roku była prowadzącą cykl "Dom otwarty" w programie "Dzień dobry TVN" i "Sekrety Mądrej Niani" z Aleksandrą Wielgus na antenie TVN Style.

W 2011 roku, po katastrofie smoleńskiej, w której zginął jej mąż Paweł Janeczek, powróciła do "Panoramy", prowadząc również "Autorski Przegląd Prasy" w porannym magazynie "Pytanie na śniadanie". Od listopada 2012 do czerwca 2014 była gospodynią programu "Reporter Polski" i "Po przecinku".

"Czarny wtorek" w TVP

To kolejna dziennikarka, która pożegnała się z Telewizją Polską. 29 marca o swoim odejściu z "publicznej" poinformowała także Grażyna Torbicka.

"Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy 'Kocham Kino' gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina.
Nasi widzowie - a to już drugie pokolenie - mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino.

Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury" - napisała Grażyna Torbicka w oficjalnym oświadczeniu.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy