Reklama
Reklama

Joanna Kurska szefową "Pytania na śniadanie". Była producentka odchodzi po sześciu latach. "Nie wnosiła uwag"

Joanna Kurska (47 l.) wraca do TVP i zostaje nową szefową "Pytania na śniadanie". Przez sześć lat pracowała na tym stanowisku Aleksandra Zawłocka. "Ola przyjęła tę wiadomość z pełnym zrozumieniem, nie wnosiła uwag" - informuje źródło portalu Wirtualnemedia.pl.

Joanna Kurska już po raz trzeci wraca do TVP. Żona Jacka Kurskiego jest związana z mediami od lat i pracowała już przy ulicy Woronicza jako dyrektorka programowa. Po nawiązaniu bliskiej relacji z prezesem, odeszła z Telewizji Polskiej. 

"Przestrzegając najwyższych standardów etycznych odeszłam z funkcji dyrektora programowego Telewizji Polskiej - nie chciałam pracować w telewizji, dopóki jej prezesem był mój mąż. Całe moje życie zawodowe związane jest z telewizją - to moja pasja i kompetencja. W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2" - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Kurska zdobyła dyplom z filologii polskiej oraz ma za sobą studia menadżerskie. Po zakończeniu współpracy z TVP zdobywała doświadczenie zawodowe w Super FM, Radiu Eska i Polsacie.

"Pytanie na śniadanie": Kogo zastąpi Joanna Kurska?

Joanna Kurska została nową szefową "Pytania na śniadanie", zastępując tym samym dziennikarkę i menadżerkę Aleksandrę Zawłocką, która pełniła tę funkcję przez ostatnie sześć lat

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, zarząd TVP poinformował producentkę o zmianach dopiero we wtorek

Kim jest Aleksandra Zawłocka?

Zawłocka ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzała śniadaniówką od 2016 roku

Zaczynała karierę dziennikarską w "Tygodniku Solidarność", a potem była związana m.in. z "Expressem Wieczornym", "Życiem" czy "Super Expressem". Współpracowała też z takimi tytułami, jak "Wprost" i "Rzeczpospolita".

Aleksandra była również szefową TVP Warszawa oraz pełniła obowiązki dyrektora Agencji Informacji TVP. Od 2014 roku spełniała się także jako wicedyrektorka Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Według doniesień wspomnianego portalu, była producentka "PnŚ" przejmie teraz funkcje szefowej oprawy w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP, czyli zajmie się kierownictwem produkcji oprawy dla wszystkich anten Telewizji Polskiej — głównych i tematycznych.

Zobacz też:

Joanna Kurska z ambitnym planem. Ma zamiar... wyprzedzić TVN!

Żona Jacka Kurskiego objęła ważną posadę w TVP. Czym będzie się zajmować?

Kurski odwołany. Co dalej z karierą Zenka w TVP? Spory cios w finanse popularnych gwiazd

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kurska | "Pytanie na śniadanie" | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy