Reklama
Reklama

​Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor: tak zaczęła się ich miłość. Spóźnialski dziennikarz i „naburmuszona wieśniara”

Joanna Koroniewska (44 l.) i Maciej Dowbor (44 l.) poznali się 20 lat temu. Od tamtej pory zdążyli dochować się dwóch córek i świętować glinianą rocznicę ślubu. Z okazji okrągłej rocznicy pierwszego spotkania aktorce zebrało się na wspomnienia. Jak wynika z zamieszczonego przez nią wpisu, Joanna musiała wykazać się anielską cierpliwością…

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor uchodzą za jedną z najszczęśliwszych i najlepiej dobranych par w polskim show-biznesie

Historia miłości Koroniewskiej i Dowbora

W 2009 roku na świat przyszła ich starsza córka, Paulina. Kilka lat później na związku Joanny i Macieja pojawiły się rysy, jednak szybko zrozumieli, że nie potrafią bez siebie żyć. 9 lat temu zdecydowali się na ślub, a w lutym 2018 roku powitali na świecie drugą córkę. 

Reklama

Z okazji 20. rocznicy znajomości Joanna Koroniewska zamieściła na Instagramie relację z ich pierwszego spotkania

Pierwsze spotkanie Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora

Wszystko zarejestrowała kamera, bo odbyło się ono na planie serialu „M jak miłość”. W popularnej polskiej telenoweli Koroniewska przez 13 lat wcielała się w Małgorzatę Mostowiak, a Dowbor, jak sam wyznał z perspektywy czasu w podcaście „Domówka u Dowborów”, nie był wielkim fanem tej produkcji. Jak wspominał, na polecenie, by pojechał na plan i przeprowadził wywiad z Mostowiakówną, zareagował nerwowo:

"Co mnie obchodzi ten serial, to nie jest mój serial. Powiedzieli, że muszę z tą nagrywać, bo gra jedną z głównych postaci. „Z tą wieśniarą to ja nie chcę” - pomyślałem"

Z kolei Koroniewska, w ramach powitania, obsztorcowała go za spóźnienie. Jak potem wspominał Dowbor:

"Siedziała tam taka naburmuszona blondyna wieśniara. I mówi do mnie: "Spóźniłeś się. Długo musimy tu czekać? Dwie godziny już czekam". 

Koroniewska i Dowbor: to było przeznaczenie

Filmik, pokazujący pierwsze spotkanie z Maciejem, które odbyło się dokładnie 20 marca 2003 roku, Joanna z charakterystycznym poczuciem humoru zestawiła z nagraniami obrazującymi ciężką codzienność żony i matki, z rękami powyciąganymi od noszenia siat. Całość opatrzyła komentarzem:

"Czy też zastanawiacie się, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście w pewnym momencie, czasem w ułamku sekundy podjęli inne decyzję?! Dokładnie 20 lat temu od dziś, spotkaliśmy się na planie „M jak Miłość”. Maciej Dowbor spóźnił się na nasz wywiad prawie 2h, czyli gdyby nie moja anielska cierpliwość i wrodzona wspaniałomyślność nigdy nie miałabym… tylu siwych włosów, dwójki dzieci, kredytu w CHF itd itd… Życie lubi nam płatać figle, ale może właśnie dlatego jest takie zaskakujące". 

Z fragmentów pierwszego wspólnego wywiadu, zamieszczonych przez Koroniewską na Instagramie jasno wynika, że od początku byli z Maciejem sobie przeznaczeni. Kamery zarejestrowały powłóczyste spojrzenia i nieśmiałe uśmiechy. Fani pary, którzy obejrzeli zamieszczone przez nią na Instagramie fragmenty nagrania, wyłapali to natychmiast:

"Chemia była, od razu widać. Błysk w oku u jednego i drugiego. Tego nie dało się ukryć".

"Pamiętam ten wywiad i tę chemię między wami. Od razu było wiadomo, że coś się szykuje".

Zobacz też:

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wyznają smutno: „To był trudny okres”

Joanna Koroniewska zmuszona była spisać testament. "Sytuacja rodzinna bardzo skomplikowana"


Joanna Koroniewska narzeka na męża. "Dowbor wciąż rozmyśla o Gąsie"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Dowbor | Joanna Koroniewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama