Reklama
Reklama

Jeremy Renner pokazał, jak przebiega jego rehabilitacja po makabrycznym wypadku. Kiedy gwiazdor wróci na ekrany?

Jeremy Renner, aktor znany z filmów Marvela, uległ na początku roku koszmarnemu wypadkowi podczs odśnieżania. Choć obrażenia były poważne, a lekarze przewidywali nawet kilkuletnią rekonwalescencję, aktor udowadnia, że konsekwencja w ćwiczeniach i chęć powrotu do sparwności potrafią zdziałać cuda.

Makabryczny wypadek Jeremy'ego Rennera

Jeremy Renner (52 l.) jest ofiarą makabrycznego wypadku, do którego doszło w noworoczny poranek niecały kilometr od posiadłości aktora. Znany z licznych występów w filmach o Avengersach i serialu Hawkeye hollywoodzki gwiazdor wpadł pod uruchomiony pług śnieżny w okolicach swojej posesji, znajdującą się nad jeziorem Tahoe. Położone tam hrabstwo Washoe w północnej Nevadzie zostało parę dni wcześniej odcięte od świata z powodu panującej śnieżycy.

Reklama

Rodzina aktora niemal natychmiast podała informacje na temat stanu zdrowia aktora: "Możemy potwierdzić, że Jeremy doznał tępego urazu klatki piersiowej, urazów ortopedycznych i przeszedł operację dzisiaj, 2 stycznia 2023 r. Wrócił z operacji i pozostaje na oddziale intensywnej terapii w stanie krytycznym, ale stabilnym" - napisali bliscy w oświadczeniu. 

Renner chciał pomóc siostrzeńcowi

Jak się okazało później, aktor chciał pomóc swojemu krewnemu w wyciągnięciu samochodu, który wpadł w śnieżną zaspę. To dlatego Jeremy Renner wsiadł na pług. Wtedy maszyna zaczęła staczać się po niestabilnej nawierzchni. 52-latek postanowił zeskoczyć prędko z pojazdu i ostrzec siostrzeńca przed niebezpieczeństwem."Ratrak Pistenbully zaczął się ślizgać, powodując, że Renner wysiadł z pojazdu bez zaciągnięcia hamulca awaryjnego. Chociaż pług miał pewne problemy mechaniczne, na podstawie naszej  kontroli mechanicznej uważa się, że hamulec postojowy uniemożliwiłby  poruszanie się pojazdu do przodu" - można przeczytać w policyjnym raporcie.

Rehabilitacja Rennera

Jeremy Renner szybko trafił do szpitala, gdzie przeszedł dwie operacje. Lekarze zapowiadali, że powrót do sprawności aktora może potrwać nawet kilka lat! Po krótkiej hospitalizacji aktor trafił do domu, gdzie przechodzi rehabilitację otoczony opieką bliskich. 

Pod koniec marca, czyli niespełna kwartał po wypadku Renner zamieścił w sieci filmik, na którym pokazał postępy swojej rehabilitacji. W odzyskaniu sprawności hollywoodzkiemu gwiazdorowi pomaga korzystanie z bieżni antygrawitacyjnej.

Bieżnia grawitacyjna to urządzenie, które pomaga osobom po kontuzji lub zabiegach chirurgicznych wrócić do zdrowia. Bieżnia wykorzystuje różnicę ciśnień powietrza, dzięki czemu minimalizuje obciążenia, a co za tym idzie pomaga bezpiecznie i stopniowo poprawić kondycję mięśni. 
"Muszę teraz należć inne rzeczy, które zajmą mi czas, gdy moje ciało będzie stopniowo wracać do formy" - napisał w swoim poście Renner.

Lekarze zajmujący się Rennerem choć są pełni optymizmu, twierdzą że aktor nieprędko wróci do filmu. "Na pewno będzie odczuwał ból i sztywność w złamanych kończynach. Myślę, że największym wyzwaniem będą dla niego objawy stresu pourazowego" - mówi dla Daily Mail doktor Ron Daniels.

Jerremy Renner - gwiazdor "Avengersów"

Jeremy Renner, był dwukrotnie nominowany do Oscara, za występy w filmach "The Hurt Locker" i "Miasto Złodziei". Aktor zagrał także superbohatera Clinta Bartona, znanego również jako Hawkeye w adaptacjach komiksów Marvela. Można go oglądać m.in. w filmach "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Czas Ultrona", "Thor", "Avengers", czy "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". W listopadzie 2021 r. miał premierę serial pt. "Hawkeye". 

Zobacz też:

Tak wygląda Jeremy Renner po wypadku. Posiniaczona i opuchnięta twarz...

Jeremy Renner w stanie krytycznym! Grożny wypadek podczas burzy śnieżnej

Gwiazdor "Avengersów" prosi o modlitwę za kolegę z planu. Ekranowy Hawkeye jest w stanie krytycznym

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jeremy Renner | Marvels
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy