Reklama
Reklama

Janusz Gajos podjął decyzję. Odchodzi z teatru

Janusz Gajos (82 l.) jeden z najwybitniejszych polskich aktorów podjął właśnie trudną decyzję. Postanowił przejść na emeryturę. Na razie rezygnuje z występów w teatrze, ale, zdaniem osób z jego otoczenia, to dopiero początek.

Janusz Gajos 10 listopada obchodzi 56-lecie pracy scenicznej. Jeszcze do niedawna na scenie warszawskiego Teatru Narodowego dawał mistrzowski popis w „Garderobianym” i hipnotyzował publiczność w monodramie „Msza za miasto Arras”. Warto przy okazji wspomnieć, że Gajos ma tytuł profesora sztuk teatralnych i ze sceną jest związany przez całe życie. A właściwie był, bo, jak ujawniają osoby z otoczenia aktora, postanowił przejść na emeryturę

Występy na żywo są niezwykle wymagające. Nie dość, że trzeba opanować długi i często skomplikowany tekst, ciągnący się przez dwa lub trzy akty,  to jeszcze wykazać się sprawnością fizyczną. Widzowie zajmujący pierwsze rzędy w teatrze często widzą pot na czołach aktorów. Jak tłumaczy osoba związana z Teatrem Narodowym w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”:

Janusz Gajos podjął trudną decyzję

Reklama

82-letniemu Gajosowi występy na scenie sprawiały coraz większą trudność. W końcu wtrąciła się żona. Jak ujawniają znajomi aktora w tygodniku „Na żywo”:

Elżbieta Gajos jest nie tylko żoną, lecz także menedżerką aktora. Wcześniej Janusz Gajos był żonaty trzy razy, z kobietami, które same go wybierały, a on… był zbyt nieśmiały, by odmówić. Pierwsza żona, laborantka Zoja zainteresowała się nim w szpitalu, dokąd przywieziono go po wypadku na planie filmowym. Kolejne dwa związki: z aktorką Ewą Miodyńską i realizatorką wizji w TVP Barbarą Nabiałczyk też nie przetrwały próby czasu. Aktor ma tylko jedno dziecko, córkę Agatę z trzeciego małżeństwa. 

Dopiero w czwartym związku poczuł się szczęśliwy, być może dlatego, że żona dba o wszystkie jego sprawy, zarówno prywatne, jak i zawodowe. To ona nakłoniła go do rzucenia palenia, rezygnacji z alkoholu i słodyczy i zadbania o zdrowie. Teraz uznała, że 82 lata i przebyty zawał to nie są dobre warunki do biegania po scenie. 

Na razie aktorowi pozostaje gra w filmach. Z tym nie będzie raczej problemu, bo jest wprost rozchwytywany i może pozwolić sobie na wybieranie tylko tych ról, które mu w pełni odpowiadają. 

Zobacz też: 

Alek Baron został ojcem, Jak wyglądają jego córeczki?

Chloe Ferry powiększyła usta. Przesadziła?

Duży wzrost nowych zakażeń. Wiceminister ujawnił dane

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Gajos
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy