Reklama
Reklama

Jan Kliment przekaże wygraną z "Tańca z gwiazdami" na szczytny cel

Jan Kliment (42 l.) zdobył niedawno Kryształową Kulę w "Tańcu z gwiazdami", tańcząc w parze z piosenkarką Natalią Szroeder. Za zwycięstwo dostał 50 tysięcy złotych. Na co planuje je przeznaczyć?

Tancerz chce sfinansować przed wszystkim rehabilitację swojego sparaliżowanego brata Milana, który dwa lata temu tak niefortunnie skoczył do rzeki, że przerwał rdzeń kręgowy i stracił czucie w nogach.

W pomoc dla Milana zaangażowana jest cała rodzina i przyjaciele Jana Klimenta. Finansowo wspiera go też jedna z fundacji.

Jan zadeklarował już, że odda do dyspozycji brata swoje mieszkanie w Ostrawie i przystosuje je do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Teraz zdecydował się pokryć koszty rehabilitacji.

To jednak nie koniec. Tancerz zamierza także pomóc zwierzętom. - Część pieniędzy przekażę fundacji Emir ratującej bezdomne psy. Jej podopieczni potrzebują klatek, a jedna kosztuje trzy tysiące złotych - tłumaczy.

Reklama

Przygotowując się do ślubu z Leną Tvrzową (27 l.), który miał miejsce w czerwcu 2016 roku, poprosił zaproszonych gości, by zamiast kwiatów przynieśli... karmę dla psów.

Nowożeńcom udało się zgromadzić jej tak dużo, że ledwie zmieściła się w bagażniku samochodu. Karmę zawieźli do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Chociaż przez ostatnie miesiące Kliment ciężko pracował, nie wybiera się na urlop w najbliższym czasie. Niedługo wyjeżdża do Anglii, żeby dalej szkolić się w tańcu. - Wakacje będą później - śmieje się, wyznając, że w podróż poślubną zabierze żonę do Chorwacji.

***

Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:


Twoje Imperium
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama