Reklama
Reklama

Jak wygląda życie Bruce'a Willisa w dniu 68 urodzin? Choroba to nie wszystko

Fani byli niepocieszeni, kiedy Bruce Willis zasygnalizował, że na aktorską emeryturę przejdzie wcześniej. Pod koniec 2021 roku zdiagnozowano u aktora afazję, która zmusiła go do wcześniejszego odejścia z branży. Jak obecnie wygląda życie kultowego człowieka filmu? Aktor 19 marca kończy 68 lat.

Bruce Willis znany z takich filmów jak "Szklana pułapka, czy szósty zmysł" jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Pogarszający się stan zdrowia aktora zmartwił rzeszę fanów. 19 marca aktor obchodzi swoje 68. urodziny.

Wsparcie rodziny jest niezwykle ważne

W ciągu ostatnich lat Bruce Willis lekko odsunął się od życia publicznego. Nie przyjmował nowych roli, a jego kariera stanęła w miejscu. Pojawiały się coraz częściej plotki o pogarszającym się stanie zdrowia aktora.

Na potwierdzenie domysłów musieliśmy zaczekać do wiosny 2022 roku. Wtedy żona aktora Emma Heming Willis poinformowała obserwujących profil aktora na Instagramie o początkowej diagnozie. Lekarze nie byli pewni, ale podejrzewali już, że aktor boryka się z otępieniem czołowo-skroniowym, które jest formą demencji.

Reklama

Kolejny raz żona aktora zabrała głos w lutym. Stan zdrowia Bruce’a pogorszył się. Lekarze postawili ostateczną diagnozę i potwierdzili swoje wcześniejsze domysły. Emma wyjaśniła, że problemy z mową to nie jedyny objaw choroby. Doświadczenie jest bolesne dla całej rodziny, jednak jasna diagnoza przyniosła im ulgę. W poście wyraziła także wdzięczność za wsparcie oraz miłość, którą fani wyrażali od początku choroby aktora. Podkreśliła także, że ostateczna diagnoza pozwoliła najbliższym lepiej zrozumieć, czego doświadcza mężczyzna.

W komentarzach pod postem można zauważyć wsparcie i szacunek, jakim fani darzą swojego ukochanego aktora. Podziwiają siłę i odwagę rodziny Willis. Doceniają także szczerość i cieszą się, że mogą wiedzieć, co się dzieje z ich ukochanym gwiazdorem. 

Jak rodzina radzi sobie z chorobą aktora?

Rodzina nie pozwoliła, aby choroba ich podzieliła. Jej członkowie wspierają siebie nawzajem, a Emma Willis dba o to, aby córki miały ja najwięcej pozytywnych wspomnień związanych z ojcem.

W chorobie jednym z najważniejszych celów jest utrzymanie ciała i mózgu w aktywności. Napięty harmonogram ma zajmować Bruce’a każdego dnia. Regularne ćwiczenia mają za zadanie opóźnić rozwój choroby i utrzymać aktora jak najdłużej w dobrej kondycji. Przez to, że nie ma skonkretyzowanych metod leczenie schorzenia, jedynie ciężka i regularna praca może spowolnić postęp demencji.

Czym jest otępienie czołowo-skroniowe?

W dalszym ciągu nie wiemy, co jest bezpośrednią przyczyną otępienia czołowo-skroniowego. Lekarze podejrzewają, że choroba jest spowodowana mutacją genetyczną. Jej objawem jest powstawanie zmian zanikowych w obrębie płatów czołowych oraz przednich części płatów skroniowych mózgu. Jednym ze skutków schorzenia jest afazja, czyli zaburzenie mowy, związane z uszkodzeniem mózgu.

Choroba może na początku objawiać się uciekaniem z pamięci niektórych słów, trudnością kontrolowania swoich emocji oraz niewyraźnym mówieniem.

Zobacz także:

To ona pomaga choremu Bruce'owi Willisowi! "Jest dla nas darem"

Zaskakujące wyniki badań nad snem. "Pionierski charakter"

Witamina D może być kluczem do zapobiegania demencji. Jest jedno "ale"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bruce Willis
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy