Reklama
Reklama

Jackowski zdradzał Korę z gwiazdą polskiego kina. Prawda o jego romansie z Szapołowską właśnie wyszła na jaw

Marek Jackowski – zmarły dekadę temu gitarzysta i kompozytor – był jeszcze mężem Kory, gdy poznał Grażynę Szapołowską i... stracił dla niej głowę. O tym, że na początku lat 80. ubiegłego wieku założyciel grupy Maanam wdał się w romans z aktorką, do niedawna wiedziało tylko wąskie grono jego przyjaciół. Prawdę o relacji muzyka i gwiazdy kina ujawniła właśnie na kartach swojej książki o Jackowskim Anna Kamińska.

Nie jest tajemnicą, że małżeństwo Kory i Marka Jackowskiego pełne było... zdrad. Wszyscy wiedzą, że wokalistka latami miała romans z Kamilem Sipowiczem, z którym nawet – jeszcze będąc żoną Jackowskiego – doczekała się syna. 

Niewielu fanów Maanamu zdaje sobie sprawę, że Marek też nie był święty i zdarzały mu się skoki w bok. Wśród kobiet, które skradły serce gitarzysty, była m.in. Grażyna Szapołowska.

Reklama

„Mieli w latach osiemdziesiątych krótką przygodę” - potwierdził jeden z muzyków Maanamu w rozmowie z autorką wydanej właśnie biografii Marka Jackowskiego.

„Podobała mu się jej uroda, mimo że generalnie gustował w brunetkach, a nie blondynkach, głos i klasa” - czytamy na kartach książki „Głośniej!” Anny Kamińskiej.

Marek Jackowski: Poznał Szapołowską w momencie, gdy Maanam odniósł swój pierwszy sukces

Marek poznał Grażynę w ostatni weekend czerwca 1980 roku podczas XVIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Maanam zaprezentował wtedy w koncercie „Premier” piosenkę „Boskie Buenos”, która z miejsca stała się wielkim przebojem i przyniosła mało jeszcze wtedy znanemu zespołowi ogromną popularność. Festiwalowe jury doceniło Korę i Marka i przyznało ich utworowi wyróżnienie w postaci... możliwości występu w widowisku finałowym imprezy, koncercie „Mikrofon i Ekran 1980”.

„Werdykt jury odczytuje aktorka Grażyna Szapołowska, która wpada w oko Markowi” - czytamy w najnowszej biografii Jackowskiego.

Tego wieczoru cała Polska dowiedziała się o istnieniu Maanamu i cała Polska się w Maanamie zakochała.

„My tylko pokazaliśmy ludziom, że mogą być tym, kim są naprawdę. Nie musisz być Czerwonymi Gitarami czy fujarami, lecz możesz być tym, kim jesteś” - tak po latach opolski sukces zespołu skomentowała Kora, wspominając początki „maanamomanii” w książce „Kora. Podwójna linia życia”.

Marek Jackowski: Grażyna Szapołowska potwierdza, że mąż Kory się w niej kochał

Autorka biografii Marka Jackowskiego rozmawiała ze wszystkimi żyjącymi muzykami zespołu Maanam i to oni zdradzili jej, że znajomość ich przyjaciela z Szapołowską nie skończyła się na wymianie uprzejmości za kulisami festiwalu w Opolu.

„Z aktorką Marek poznał się bliżej na początku lat osiemdziesiątych” - twierdzi Kamińska.

„Podkochiwał się we mnie” - przyznała Grażyna Szapołowska w rozmowie z biografką Jackowskiego.

27-letnią wówczas Szapołowska miała już na swoim koncie mnóstwo ról (choć na te, które uczyniły ją wielką gwiazdą, musiała jeszcze trochę poczekać), gdy wdała się w romans z Markiem. O tym, że dobrze się znali, zdecydowała się opowiedzieć dopiero teraz...

„Powiedział mi kiedyś, że jestem stuprocentową blondynką” - powiedziała Annie Kamińskiej.

„Wspaniały człowiek, pełen spokoju, który swoim dystansem i postawą wobec życia przyjmował z godnością wszystko, co przynosi los. Mężczyzna niezwykle spostrzegawczy, z intuicją, mądrością, która pozwalała mu orientować się w relacjach między ludźmi” - wspominała Jackowskiego w rozmowie z autorką jego biografii.

Grażyna Szapołowska nie potwierdziła wprost, że miała z Markiem romans. Zdradzili to Annie Kamińskiej przyjaciele zmarłego 10 lat temu twórcy Maanamu.

Marek Jackowski: Był dla Szapołowskiej za biedny

Znajomi Jackowskiego nie mają wątpliwości, że Marek i Grażyna byli – krótko, ale jednak – parą.

„Widzieliśmy ich razem zaledwie kilka miesięcy. To była krótka historia. W przypadku Marka wynikała raczej z ciekawości, nie z wielkiej fascynacji” - stwierdził jeden z członków Maanamu w rozmowie z Kamińską.

Podobno, tak twierdzi biografka Marka, Grażyna Szapołowska zerwała z Jackowskim, bo był... za biedny.

„Nie był dla Grażyny dobrą partią, bo nie miał mieszkania, samochodu i wielu innych rzeczy cennych w tamtym czasie (…). Nie mógł jej zapewnić życia na takim poziomie, jakiego oczekiwała” - czytamy na kartach książki „Głośniej! Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu”

Źródła:

1. Książka A. Kamińskiej „Głośniej! Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu”, wyd. 22 listopada 2023.

2. Książka Kory i K. Sipowicza „Kora. Podwójna linia życia”, wyd. 1992.

Zobacz też:

Tak teraz wygląda syn Kory i Kamila Sipowicza. Pokazał się w końcu publicznie

Spór o biografię Kory trwa. Syn artystki nadal czeka na sprostowanie

Grażyna Szapołowska utopiła miliony w nieudanym biznesie. Zbankrutowała jak Wiśniewski

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Marek Jackowski | Grażyna Szapołowska | Kora
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy