Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Jacek Kurski skompromitował się w wywiadzie

Jacek Kurski (51 l.) jest zachwycony tegorocznym festiwalem w Opolu, który zorganizowała Telewizja Polska. Jego zdaniem był to "triumf kobiet, które pokazały wyjątkową klasę". Niestety, prezes TVP nieco się skompromitował w wywiadzie, myląc twórczość Osieckiej z twórczością Kofty.

Wśród artystycznych sukcesów festiwalu Kurski wymienił jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz, który - jego zdaniem - przejdzie do historii na równi z... koncertem "Pamiętajcie o ogrodach", zorganizowanym w 1997 roku, niedługo po śmierci Agnieszki Osieckiej.

Prezesowi pomyliły się jednak koncerty i osoby. "Pamiętajcie o ogrodach" odbył się w 1998 roku z okazji 35-lecia festiwalu opolskiego i tytułem nawiązywał do piosenki Jonasza Kofty. Koncert poświęcony Osieckiej faktycznie miał miejsce w 1997 roku, jednak nazywał się "Zielono mi" - tak jak jeden z tekstów poetki śpiewany przez Andrzeja Dąbrowskiego.

Reklama

Jubileusz Rodowicz to nie jedyny "sukces" TVP. Wpływy z reklam przy transmisji z festiwalu były w tym roku najniższe od lat. Pisze o tym w mediach społecznościowych Radek Kobiałko, reżyser ubiegłorocznego festiwalu w Opolu, powołując się na analizę domu mediowego MullenLowe MediaHub.

Mamy nadzieję, że Jacek Kurski wybierze się w końcu do Muzeum Polskiej Piosenki na zajęcia wyrównawcze z historii opolskich festiwali!

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje