Reklama
Reklama

Jacek Kurski nie chce par jednopłciowych w TVP. Powołuje się na... ustawę

Jacek Kurski (56 l.) odniósł się do decyzji stacji Polsat o wprowadzeniu na parkiet programu 'Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" pierwszej pary jednopłciowej. Prezes Telewizji Polskiej ma w pełni wyrobione zdanie na ten temat. W ostatnim wywiadzie wyjaśnił, dlaczego taka sytuacja nigdy nie zdarzy się w jego mediach. Zaskoczeni?

Jacek Kurski wyjaśnia, dlaczego nie chce LGBT+ w TVP? "Nie zapraszam par jednopłciowych do tańca"

Jacek Kurski to prezes Telewizji Polskiej, który wiernie strzeże konserwatywnych wartości wyznawanych przez partię rządzącą. Nic więc dziwnego, że od kiedy piastuje swoje prestiżowe stanowisko w narodowych mediach wiele się pozmieniało i próżno szukać tam treści postępowych światopoglądowo

Polityk zgodził się porozmawiać z Plotkiem na temat decyzji, która zapadła wśród producentów programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Przypomnijmy, że w najnowszej edycji programu na parkiecie pojawi się pierwsza w historii polskiego wydania show para jednopłciowa. Jacek Jelonek zatańczy z Michaelem Danilczukiem. Warto wspomnieć, że w skali świata nie jest to żadna nowość - za granicą pary tej samej płci już nie raz walczyły o Kryształową Kulę, o czym pisaliśmy niedawno (tutaj).

Reklama

Jacek Kurski nie kryje, jaki ma stosunek do prezentowania par nieheteroseksualnych w telewizji. Jest przeciwny takim praktykom, co argumentuje wprost "wartościami chrześcijańskimi", którym TVP jest niezmiennie wierna.

"Nie, TVP nie byłoby na to gotowe. Mamy jednoznaczne stwierdzenie w Ustawie o radiofonii i telewizji, które mówi, że nadawca publiczny jest zobowiązany do przestrzegania wartości chrześcijańskich. Rodzina, małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, nawet nie tylko w dekalogu, ale i konstytucji" - podsumował prezes.

Dziennikarz Plotka wytłumaczył Jackowi Kurskiemu, że chodziło mu konkretnie o parę taneczną tej samej płci. Dla prezesa jest to jednak przesada, w jego ocenie taniec zarezerwowany jest dla kobiety i mężczyzny.

"To jest już mruganie w tę stronę, taniec, siłą rzeczy, jest szczególnie dedykowany mężczyźnie i kobiecie, wtedy jest zawsze najpiękniejszy. Nie zapraszam par jednopłciowych do tańca w Telewizji Polskiej" - dodał Jacek Kurski.

Najnowszy sezon programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" wróci na antenę stacji Polsat już 27 sierpnia o 20:05. Wszystkie dotychczasowe odcinki show można obejrzeć już teraz na PolsatGo (tutaj).

Zobacz też:

Jacek Kurski nie dopełnił zasad izolacji? Jest wyrok sądu

Marcin Tyszka nie wierzy w opowieści Minge? „Czego ludzie nie wymyślą, żeby promować swoją książkę”

Ed Sheeran po koncercie w Warszawie imprezował w klubie LGBT+


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP | "Taniec z gwiazdami" | LGBT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy