Reklama
Reklama

Jacek Kawalec ujawnia prawdę o "Randce w ciemno": "Sztuczny, gotowe teksty..."

„Randka w ciemno” była jednym z pierwszych programów telewizyjnych, opartych na zagranicznym formacie. W piątkowe popołudnia przyciągał przed telewizory tłumy. Pierwszy prowadzący, Jacek Kawalec ujawnia, ile wynosiła jego gaża za jeden odcinek.

Jacek Kawalec, absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, związany obecnie z Teatrami Komedia, Syrena i Ochota, a ostatnio także, jako wokalista, z "Budką Suflera",  po studiach zdążył zagrać 12 epizodycznych ról, między innymi w „Okruchach życia” i „Zmiennikach”, gdy dostał do prowadzenia „Randkę w ciemno” w TVP. 

Był to jeden z pierwszych programów w polskiej telewizji, oparty na zagranicznym formacie. Pierwowzór, emitowany w amerykańskiej telewizji nosił tytuł „The Datig Game”. 

Reklama

Jacek Kawalec ujawnia skrety "Randki w ciemno"

„Randka w ciemno" zadebiutowała w TVP 11 grudnia 1992 roku i szybko stała się jednym z najbardziej ulubionych programów Polaków. Emitowany w piątkowe popołudnia program, w którym uczestnicy dokonywali wyboru spośród trojga kandydatów jedynie na podstawie ich odpowiedzi na pytania, przyciągał przed telewizory tłumy widzów. Para, która się w ten sposób dobrała, losowała wycieczkę, zagraniczną lub na terenie Polski, gdzie miała się lepiej poznać i po powrocie poinformować widzów, czy coś z tego w ogóle będzie. 

Jak ujawnia po latach Jacek Kawalec w wywiadzie dla Plejady, kwestie do wygłoszenia uczestnicy mieli przygotowane przez redaktorów: 

Cóż, na początku lat 90. ubiegłego wieku niewiele osób było obeznanych z mediami, na większość kamera działała jednak paraliżująco. Pewnie trudno byłoby znaleźć osoby, które nie dość, że spełniałyby wymagania producentów w kwestii wieku i stanu cywilnego, to jednocześnie nie poddawałyby się tremie. 

Dla Kawalca prowadzenie „Randki w ciemno” stało się przepustką do kariery, a jednocześnie go zaszufladkowało. Producenci i reżyserzy przestali go uważać za poważnego aktora. Jak wspomina sam Jacek:

Dlaczego Kawalec odszedł z "Randki w ciemno"?

Jak wspomina Kawalec, chociaż zarobki w „Randce w ciemno”, ratowały jego finanse, bo, jak wspomina, w teatrze zarabiał mniej niż wynosił rachunek za gaz, to jego gaża była niewielka nawet jak na tamte czasy:

Kawalec pożegnał się z programem w 1998 roku. Prowadzenie przejął po nim Tomasz Kammel i „Randka” przetrwała w TVP jeszcze kolejne 7 lat, aż w końcu została zdjęta z powodu spadającej oglądalności. Jak sugeruje Kawalec, musiało do tego dojść, bo widzowie coraz mocniej wyczuwali sztuczność show: 

Zobacz też:

Brytyjski tabloid odkrył "tajemniczą chorobę" Putina. Oto szczegóły

Sara James nagrywa nowy singiel. Będzie kolejny hit?

Charków pod ostrzałem. Tłum cywilów ucieka przed wojną

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Randka w ciemno | Jacek Kawalec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy