Reklama
Reklama

Ile można zarobić na ezoteryce? Glanc, Jackowski i Skrzątek to bogacze

Ezoteryka sprawia wrażenie branży, w której po pieniądze nawet nie trzeba się schylać. Wprawdzie jasnowidze i wróżbici zapewniają, że znacznie bardziej od honarariów interesuje ich dochowanie rzetelności i uczciwości wykonywanej pracy, jednak udało się ustalić, że na swoich przepowiedniach zarabiają krocie. Wróżbita Maciej tyle, co gwiazda filmowa…

W branży ezoterycznej panuje silna konkurencja. Na szczęście zapotrzebowanie na przepowiadanie przyszłości nadal jest w Polsce wysokie, a nawet wydaje się, że rośnie. Dzięki temu rozwinęły się kariery takich gwiazd, jak wróżbita MaciejKrzysztof Jackowski i Wojciech Glanc

Kariera Wojciecha Glanca

Ten ostatni rozpoczynał karierę jako brzuchomówca w reality show „Big Brother”, a także w „Mam Talent”, jednak swoje powołanie dostrzega w przepowiadaniu przyszłości, tarocie i hipnozie.  Uchodzi za najpoważniejszego rywala Krzysztofa Jackowskiego na polskim rynku ezoterycznym. Najostrzej starli się po wybuchu w Bejrucie, gdy fani zaglądania w przyszłość nie mogli się zdecydować, który z proroków doznał bardziej wyrazistej wizji. 

Reklama

Glanc jako pierwszy w kraju zrealizował hipno-show, czyli ezoteryczne widowisko pełne  humoru i tajemniczości. Na YouTube prowadzi własny kanał, na którym opowiada o swoich wizjach.  

Oficjalnym miejscem zamieszkania Glanca są Niemcy, gdzie przeprowadził się z żoną i córką w geście sprzeciwu wobec polityki krajowej. Ma też apartament z basenem w Bułgarii.

Krzysztof Jackowski imponuje skromnością

Krzysztof Jackowski lubi obnosić się ze swoją skromnością. Chociaż nazwisko jasnowidza z Człuchowa pojawia się w wzmiankach prasowych dotyczących najbardziej medialnych śledztw, on sam zapewnia, że nie zbija majątku na cudzym nieszczęściu. 

Jackowski był zaangażowany między innymi w śledztwo w sprawie śmierci sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca, a następnie poszukiwania jej matki,  oskarżonej o zabójstwo córki. To i inne postępowania policyjne przypomina książka „Jasnowidz Jackowski" autorstwa Przemysława Lewickiego. Można w niej też znaleźć fragmenty poświęconej tragedii w Tryńczy, gdzie w święta Bożego Narodzenia 5 młodych osób utonęło w samochodzie w Wisłoku. Głośne i nośne medialne śledztwa przeplatane są wywiadami  z policjantami, duchownymi, dziennikarzami, działaczami Fundacji Itaka oraz Nautilus, będącymi świadkami jego wizji. 

Jackowski zapewnia jednak, że sława, która go otacza, nie przewróciła mu w głowie. Jak ujawnia w rozmowie z portalem Planeta, ma płacone od ciała:

"Nie dorobiłem się na tym żadnego materialnego majątku. Mieszkamy w starej kamienicy. Mieszkanie nieustannie remontujemy. Jeżdżę 19-letnim mercedesem. Ale niczego nie żałuję i nie myślę o bogaceniu się. Nie lubię też kredytów i ich nie zaciągam. Wolałbym brukiew jeść, niż żyć z bankowych pieniędzy. Przez trzydzieści lat mojej pracy odnalazłem blisko 700 ciał. Większość za 200 zł. Czy to wygórowana cena?"

Gwiazdorskie stawki wróżbity Macieja

Dokładnie znane są za to zarobki wróżbity Macieja. Maciej Skrzątek pisze książki, prowadzi szkolenia i audycje w radiu, jednak najwięcej pieniędzy przynosi mu przepowiadanie przyszłości w Ezo TV. 

Jak ujawniła dyrektorka marketingu stacji, Aleksandra Fajęcka, wróżbita Maciej jest tam największą z gwiazd, co znajduje odzwierciedlenie w jego zarobkach:

"Wróżbita Maciej generuje największą ilość połączeń i smsów". 

W praktyce oznacza to prawie 100 tys. zło dziennie i jakieś 35 milionów złotych rocznie.  Niedawno wróżbita Maciej dołączył do gwiazd reklamujących pewien bank. Jego kontrakt jest objęty tajemnicą handlową, jednak trudno przypuszczać, by wystąpił w reklamie za darmo. 

Zobacz też:

Wróżbita Maciej ostrzega Polaków. Miał przerażającą wizję niedalekiej przyszłości. "To stanie się dla ludzkości przekleństwem"

Jasnowidz Jackowski przewiduje pogodę na zimę 2022. Tego nikt się nie spodziewał!

Jasnowidz Glanc ujawnił wstrząsającą wizję dla Polski. Oto co wydarzy się w najbliższych tygodniach

***

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama