Reklama
Reklama

Iga Świątek nie wytrzymała. Polka "zgasiła" znanego dziennikarza na konferencji

Iga Świątek nie miewa raczej potyczek z mediami. Kiedy jednak usłyszała to pytanie, nie wytrzymała. Od razu sprytnie odpowiedziała dziennikarzowi. Nie zgadniecie, o co poszło.

Spięcie na konferencji Igi Świątek

W miniony weekend Iga Świątek odniosła kolejne turniejowe zwycięstwo. Polska Tenisistka pokonała Arynę Sabalenkę w finale zawodów WTA 1000 w Rzymie. Polka umocniła tym swoją pozycję na fotelu liderki światowego rankingu tenisistek i zwiększyła przewagę nad rywalkami. Po zwycięstwie udała się na konferencję pomeczową, by podzielić się wrażeniami po wygranej i ocenić swój występ. Nie spodziewała się, że dojdzie pomiędzy nią a jednym z dziennikarzy do spięcia. Wszystko przez pytanie od włoskiego dziennikarza.

Reklama

Iga Świątek nie wytrzymała. Stanowcza reakcja na pytanie włoskiego dziennikarza

Spotkania prasowe to dla tenisistów i tenisistek codzienność. Obowiązują one na wszystkich turniejach i odbywają się po każdym pojedynku. Każdy gracz musi się na nich pojawiać, i to niezależnie od wyniku swojego spotkania. W trakcie ich trwania dziennikarze mają prawo zadawać pytani również odbiegające od dyscypliny. Iga Świątek wiedziała więc, że może zostać zapytana o różne kwestie, ale pytanie od włoskiego dziennikarza ją tak zaskoczyło, że nie wytrzymała.

74-letni Ubaldo Scanagatta, który jest swego rodzaju legendą w tenisowym świecie ze względu na swoje oddanie dyscyplinie, poprosił, by Iga Świątek wytłumaczyła, dlaczego wygrywa tylko na nawierzchni ziemnej, skoro od lat mówi się, że pozostałe nawierzchnie są bardzo podobne. Polka nie kryła zażenowania pytaniem Włocha i z pogardliwym uśmiechem na twarzy spytała, czy Scanagatta grał na wszystkich nawierzchniach.

CZYTAJ TEŻ: Piasek zdradza kulisy rozstania z TVP: Podobno zadzwonił Kaczyński i powiedział, żeby mnie zdjęli ze wszystkich anten

“Myślę, że powinnaś wygrywać wszędzie, gdzie grasz" - zaczął się tłumaczyć dziennikarz, a gdy Świątek podziękowała, zadał pytanie ponownie.

"Dlaczego nie zwyciężasz na innych kortach tak często, jak na ziemi?" - drążył Scanagatta.

“Bo różnią się między sobą" - odparła zirytowana Świątek.

Eksperci reagują wymianę zdań Świątek z Scanagattą

Po tym, gdy wymiana zdań z konferencji Igi Świątek obiegła media, polscy dziennikarze wytknęli włoskiemu dziennikarzowi błąd. Okazuje się, że Włoch mylił się w swoich przekonaniach, ponieważ na ten moment Iga Świątek ma więcej wygranych turniejów na innych nawierzchniach niż mączka. Jej aktualny bilans to 12 tytułów wywalczonych na kortach twardych i 9 na nawierzchni ziemnej. Niebawem być może Iga Świątek dołoży do swojej kolekcji kolejne trofeum z kortów ziemnych, ponieważ 26 maja startuje wielkoszlemowy Roland Garros, który Polka wygrała już 3 razy.

ZOBACZ TEŻ:

Nie do wiary z kim zagrała Iga Świątek. Fani w szoku

Iga Świątek nie kryje wielkiego szczęścia. Nareszcie mogła się nim podzielić

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Roland Garros | Aryna Sabalenka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy