Reklama

Reklama

Reklama

Iga Świątek dołącza do Sereny Williams, Szarapowej i Radwańskiej. Będzie miała okazję zarobić miliony!

Iga Świątek rozstała się niedawno ze swoją wieloletnią menadżerką i podpisała zupełnie nowy kontrakt z korporacją IMG Tennis, która jest jedną z największych tenisowych agencji na świecie. Dzięki tej współpracy najlepsza polska tenisistka ma okazję trafić do czołówki najbogatszych gwiazd sportu. Ile może zyskać?

Iga Świątek może zarobić nawet kilkadziesiąt milionów!

Iga Świątek zaliczyła kolejny sukces w karierze! Tym razem jednak nie chodzi o kolejne zwycięstwo w prestiżowym turnieju, tylko o znakomity ruch marketingowy. Liderka rankingu WTA podpisała właśnie kontrakt z nową agencją, która ma jej pomóc w zdobyciu potężnej fortuny!

Na temat przejścia trzykrotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych pod skrzydła marketingowego giganta, wypowiedział się ekspert Adama Pawlukiewicz z firmy Pentagon Research.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział, że polska zawodniczka ma szansę zarobić na kontraktach reklamowych nawet kilkadziesiąt milionów dolarów za sezon!

Reklama

Nie jest to jednak pewne. Na sukces tenisistki musi się złożyć kilka czynników.

"To jednak zależy od (...) sytuacji ekonomicznej na świecie, wyników sportowych Igi oraz możliwości finansowych sponsorów" - podkreśla Adam Pawlukiewicz.

Specjalista podzielił się też przy okazji ciekawą informacją. Świątek w badaniach marketingowych kojarzy się respondentom z marką samochodów elektrycznych Tesla. A jak wiadomo, firma jednego z najbogatszych ludzi na świecie - Elona Muska przywodzi na myśl wielkie pieniądze.

Czy jednak wynalazca i przedsiębiorca będzie zainteresowany współpracą z polską zawodniczką?

Iga Świątek zmienia agenta

Do tej pory Iga Świątek współpracowała z menadżerką Pauliną Wójtowicz. Jednak po trzech latach drogi pań się rozeszły.

Nie było to spowodowane konfliktem ani różnicą zdań - po prostu przyszedł czas na zmiany w sztabie polskiej zawodniczki.

"Zmiany te są elementem długofalowej strategii rozwoju, a zakończenie współpracy z Pauliną Wójtowicz odbyło się za porozumieniem stron" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dzięki podpisaniu nowej umowy z agencją IMG, Iga ma szansę dołączyć do najbardziej wpływowych tenisistów w rankingu. Międzynarodowa korporacja reprezentowała już między innymi Serenę Williams, Rogera Federera, Marię Szarapową, czy Agnieszkę Radwańską. Teraz pod skrzydłami giganta znajduje się choćby świeżo upieczony mistrz US Open i nadzieja hiszpańskiego tenisa - Carlos Alcaraz.

Jak Iga Świątek wypadnie na tle tego doborowego towarzystwa?

Patrząc na to, jak radzi sobie na korcie można chyba spodziewać się kolejnychsukcesów!


Zobacz też:

Iga Świątek zobaczyła na trybunach znanego aktora. Matthew Perry tak jej odpowiedział

Mama Igi Świątek reaguje na jej wygraną US Open 2022: "Czuję radość i dumę"

Iga Świątek lubi tiramisu i szarlotkę. Jak wygląda dieta tenisistki?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy