Reklama
Reklama

Ida Nowakowska staje w obronie Jana Pawła II? Mocny gest gwiazdy "Pytania na śniadanie" po atakach na papieża

Ida Nowakowska jest kolejną gwiazdą, która zareagowała na wstrząsający dla wielu wierzących reportaż z cyklu "Bielmo" Marcina Gutowskiego zatytułowany "Franciszkańska 3". Prezenterka "Pytania na śniadanie" zmieściła w sieci wymowny post. Staje w obronie Jana Pawła II?

Ida Nowakowska jest osobą wierzącą

Ida Nowakowska związana jest od kilku lat z telewizją publiczną. Prezenterka prowadząca "Pytanie na śniadanie", "Dance, Dance, dance" i wiele eventów TVP nigdy nie kryła, że jest osobą silnie wierzącą. Kiedy przyszedł na świat jej syn, tak opowiadała o wierze i sakramentach w rozmowie z Pomponikiem:

"Bardzo świadomie podchodzę do mojej wiary i chrzest jest czymś niezwykle ważnym w Kościele katolickim. Dla nas był to przepiękny dzień. Dla mnie to był bardzo ważny dzień. My ochrzciliśmy naszego synka tutaj w Warszawie, w kościele, w którym ja byłam chrzczona (...). Dla nas był to pewnie taki najważniejszy dotychczasowy dzień w życiu Maksa, ale nie mi oceniać innych ludzi. Ja wiem, za czym ja stoję i jestem temu wierna, ponieważ w ten sposób zostałam też wychowana".

Reklama

Reakcja na reportaż o Janie Pawle II

Nie powinno więc dziwić, że Ida Nowakowska jest kolejną gwiazdą, która nie mogła milczeć po atakach na Jana Pawła II. Dyskusję wokół postaci papieża wywołał reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Dziennikarz w swoim materiale po blisko 20 latach od śmierci Karola Wojtyły zgromadził materiały mające świadczyć o tym, że papież Polak zdawał sobie sprawę z nadużyć seksualnych, których dopuszczali się wybrani księża

Autor reportażu stawia też tezę, że Jan Paweł II  mógł uczestniczyć w tuszowaniu przestępstw księży pedofilów. Gutowski dotarł do dokumentów archiwalnych poświadczających o tym, jakoby "Jan Paweł II wiedział". Dodatkowo udało mu się skontaktować z ofiarami kapłanów. 

Kontrowersyjny reportaż nie przeszedł bez echa. Wiele osób aktywnie biorących w udział w życiu publicznym politycy, naukowcy, celebryci zabierają głos i stają po różnych stornach. Jedni bronią dobrego imienia papieża drudzy są zdania, że trzeba zweryfikować fakty na jego temat. Swoją opinią na temat materiału podzielił się już m.in. Tomasz TerlikowskiRobert Lewandowski czy Paulina Młynarska.

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska w obliczu doniesień wybrała się razem z synem do kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Pod pomnikiem Jana Pawła II zapaliła świecę. Taki gest prezenterki jednoznacznie wskazuje na jej poparcie dla obrońców polskiego świętego. W opisie dołączyła słynne słowa papieża Polaka. 

"Nie lękajcie się", "Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi ... tej ziemi!" - napisała prezenterka "Pytania na śniadanie". Jak przyjmujecie taki gest Nowakowskiej?

Zobacz też:

Paulina Młynarska z nieoczekiwanym komentarzem do reportażu "Franciszkańska 3". "O pedofilii jeszcze się nie mówiło"

Terlikowski o głośnym reportażu o Janie Pawle II. "Linia obrony Wojtyły jest nie do utrzymania"

Burza wokół Jana Pawła II. Dominikanin: Miał obowiązek ujawnić, a nie ukrywać

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska | Jan Paweł II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama