Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Henryk Gołębiewski: Znowu trzeba kombinować

Zaczynał pan w podobnym wieku, co ona...

Reklama

- I dla mnie to była przede wszystkim przyjemność, zabawa. Rozrabiało się na planie, poza planem, a kiedy trzeba było, to grało się. A dziś młodzi mówią, że praca na planie to ciężka praca, a między ujęciami "zatapiają" się w telefonach i laptopach. Nie ma spontaniczności. 

Inne czasy, a sklepy pełne wszystkiego, jest na co wydawać, czego pragnąć...

- U mnie pieniądze za rzekomą pracę dostawali moi rodzice. I rozdawali między moje rodzeństwo po równo. Jak coś kupowali, to wszystkim. A my między sobą zawsze wszystkim się dzieliliśmy, trzymaliśmy się razem. Nie było rywalizacji.

Jak potoczyły się losy pana rodzeństwa?

- Zmarło mi już pięciu braci i jedna siostra. Zostały dwie i ja, najmłodszy tzw. wypierdek. 

Ale ten najmłodszy jest potem najbardziej zaradny...

- Może coś w tym jest. Zawsze mówię, że do pierwszego filmu dostałem się dzięki rodzeństwu, bo czasem przy rodzicach płakałem na zawołanie. A na castingu też mi tak kazali, a że to potrafiłem, to otrzymałem angaż.

A potem, w dorosłym życiu zdarzało się panu płakać?

- Uroniłem łzę, gdy umierali moi rodzice i rodzeństwo. A tak to raczej nie. 

Nie miał pan w życiu łatwo.

- Były chude lata bez pracy na planie filmowym, choroby, zakręty... Musiałem kombinować, nie jestem z tych co się poddają. Może załamałem się jak usłyszałem, że mam raka, ale tylko przez chwilę. Co było, minęło. Teraz mamy koronawirusa i też trzeba kombinować, bo pracy nie ma, wszystko stoi albo dopiero nabiera tempa. Troszkę pomagałem więc przy remontach, trochę grosza dostałem. Trzeba jakoś żyć, ja od rodziców nie dostałem nic.

A gdyby miał pan wymienić cechy charakteru, z których jest pan dumny to...

- Jestem taki jaki jestem: człowiek twardy, ale uczuciowy, wrażliwy. I pracowity, w domu zawsze jest coś zresztą do roboty. Nie umiałbym tak bezczynnie siedzieć i nic nie robić. 

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Henryk Gołębiewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »