Reklama
Reklama

Gwiazda TVP Beata Chmielowska-Olech jest właścicielką dworku ze "Złotopolskich". Wynajmuje pokoje

Beata Chmielowska-Olech (47 l.) 19 lat temu została właścicielką dworku, w którym kręcono serial „Złotopolscy”. Jakiś czas temu przerobiła go na hotel, dzięki czemu każdy może zanocować w jednym z najsłynniejszych domów w Polsce. Oczywiście, jeżeli ma na to odpowiednie fundusze. Wiemy, ile gwiazda "Teleexpressu" każe sobie płacić za dzień pobytu...

Beata Chmielowska-Olech od 25 lat jest zawodowo związana z TVP.  Pracę na Worocnicza rozpoczynała w 1998 roku od prowadzenia programu informacyjnego adresowanego do dzieci i młodzieży, „Teleexpress Junior”. 

Nadal zresztą prowadzi „Teleexpress”, tyle, że dla dorosłych. Chmielowska-Olech uchodzi za jedną z głównych gwiazd TVP. Jako jednej z nielicznych udało jej się przetrwać zmiany kadrowe, które dokonały się za czasów prezesury Jacka Kurskiego. 

Reklama

Prywatnie jest żoną Damiana Olecha, mamą dwojga dzieci i właścicielką Dworu Many, gdzie kręcono serial „Złotopolscy”

Telenowela TVP opowiadająca o losach dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez bliźniacze rodzeństwo: Dionizego i Eleonorę, była emitowana od 26 grudnia 1997 do 25 grudnia 2010 na antenie Dwójki. Przez plan serialu przewinęło się wiele gwiazd, m.in. Andrzej „Piasek” PiasecznyAnna Przybylska, Henryk i Piotr Machalicowie, Anna Nehrebecka i Alina Janowska. 

Losy dworku Złotopolskich

Obecnie można przypomnieć sobie atmosferę serialu, wykupując nocleg w dworku, w którym powstawały zdjęcia. 

Historia Dworu Many, położonego między podwarszawskim Tarczynen a Radziejowicami sięga 1928 roku. Wtedy to architekt Tadeusz Tołwiński, twórca m.in. gmachu Muzeum Narodowego, rozpoczął budowę z przeznaczeniem na willę własną. 

Budowa jednak nie została ukończona aż do 1989 roku, gdy dworek przeszedł generalny remont. 8 lat później stał się scenerią serialu „Złotopolscy”. W 2004 roku nieruchomość kupili Beata i Damian Olechowie, którzy odrestaurowali ją i zaadaptowali na potrzeby hotelarskie. 

Beata Chmielowska-Olech urządziła hotel w Dworze Many

Obecnie w budynku znajduje się 30 pokoi z łazienkami oraz pomieszczenia wspólne, w których można zorganizować wesele, chrzciny, komunie czy imprezy firmowe. Tam bawili się weselni goście Marcina Mroczka.

Ceny poza sezonem letnim wahają się od 296 do 345 złotych za noc w pokoju dwuosobowym bez śniadania. 

Zobacz też:

Beata Chmielowska-Olech wyraziła poparcie dla Ukrainy. Przebrała się za flagę?

Beata Chmielowska-Olech wydała fortunę na pałac! Ten budynek zna cała Polska!

Beata Chmielowska-Olech: Pani z "Teleexpressu"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Beata Chmielowska-Olech
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy