Reklama

Reklama

Reklama

Grzegorz Ciechowski: mija 20 lat od śmierci artysty. Walka o spadek trwała latami

22 grudnia 2001 roku po długiej i skomplikowanej operacji tętniaka serca zmarł Grzegorz Ciechowski, twórca i frontman legendarnej grupy Republika. Miał 44 lata. Na łożu śmierci podpisał testament, który wykluczył ze spadku jego 14-letnią wówczas córkę Weronikę ze związku z aktorką Małgorzatą Potocką...

Na co zmarł Grzegorz Ciechowski?

Choroba zaatakowała Grzegorza Ciechowskiego niespodziewanie. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia muzyk nagle poczuł się źle i nie był w stanie chodzić o własnych siłach. W przychodni zdrowia dostał skierowanie do szpitala. Po szczegółowych badaniach usłyszał fatalną diagnozę: to tętniak, trzeba natychmiast operować.

Ryzykowna operacja, która miała uratować życie Grzegorzowi Ciechowskiemu, trwała cały dzień. W jej trakcie pojawiły się poważne komplikacje: wystąpił rozległy zawał i nastąpiła śmierć mózgowa. Następnego dnia rano lekarz prowadzący stwierdził zgon.

Reklama

Testament Grzegorza Ciechowskiego

Artysta osierocił troje dzieci - Weronikę Ciechowską ze związku z aktorką Małgorzatą Potocką oraz Helenę i Brunona z małżeństwa z Anną Wędrowską (obecnie nosi nazwisko po drugim mężu - Skrobiszewska), która wcześniej była fanką wokalisty i... nianią jego córki Weroniki.

Grzegorz Ciechowski nie doczekał narodzin czwartego dziecka - córki Józefiny. Gdy zmarł, jego druga żona była w ósmym miesiącu ciąży (pierwszą żoną była Jolanta Muchlińska, z Małgorzatą Potocką nigdy się nie ożenił).

Według Małgorzaty Potockiej leżący w szpitalu pod wpływem silnych leków przeciwbólowych Grzegorz Ciechowski podpisał testament, który pozbawił 14-letnią wówczas córkę Weronikę spadku po nim. Aktorka twierdziła, że jej zdaniem wokalista nie wiedział, co podpisuje. Weronika Ciechowska nie odziedziczyła po swym sławnym ojcu nic.

Nie ma też żadnych praw do tantiem z jego bogatej twórczości. Anna Skrobiszewska w wywiadzie dla "Gali" zaprzeczyła słowom Małgorzaty Potockiej.

Grzegorz Ciechowski po prostu zapisał cały swój majątek żonie Annie. Choć Małgorzata Potocka przez długie lata walczyła także o zachowek dla Weroniki, ona sama, gdy już osiągnęła pełnoletność, zrezygnowała z batalii o spadek po ojcu. Dziś Weronika Ciechowska ma 34 lata i mieszka w USA.

Zobacz też:

Weronika Ciechowska: tak dziś żyje córka Grzegorza Ciechowskiego

Tancerz Żora Korolyov nie żyje. Miał 34 lata

Cichopek kusi w świątecznej odsłonie

AIM
Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Ciechowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy