Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Gruszka samotnie wychowuje dziecko?!

Karolina Gruszka ponad dwa miesiące temu została po raz pierwszy mamą. Przez ten czas sama musiała sprostać rodzicielskim obowiązkom.

Sąsiedzi z warszawskiego Śródmieścia często widują spacerującą z dzieckiem 32-letnią aktorkę. Zawsze sama tuli do piersi owinięte chustą niemowlę. Na jej twarzy widać wielkie oddanie, ale także zmęczenie. Choć mąż Karoliny, rosyjski reżyser Iwan Wyrypajew (38 l.), mieszka razem z rodziną w Polsce, jest bardzo zajęty.

Jak dowiedziało się "Na Żywo", pod koniec wakacji rozpoczął próby do spektaklu "Ufo kontakt" w Teatrze Studio ze studentami IV roku Akademii Teatralnej w Warszawie. Wyrypajew, znany ze swojego zaangażowania w pracę, tym razem postawił sobie i aktorom wysoko poprzeczkę.

Reklama

Próby odbywały się siedem dni w tygodniu, od rana do wieczora, i miały za zadanie przygotować artystów mentalnie i duchowo. Cały zespół zaczynał pracę na czczo od sesji jogi. W ciągu dnia ekipa podlegała restrykcyjnej diecie, której pilnował mistrz. Jadła tylko kasze i owoce.

"Według Iwana tylko w ten sposób można się gruntownie przygotować do prawdziwej gry aktorskiej" - mówi "Na Żywo" osoba z otoczenia reżysera. "On jest pod tym względem bardzo wymagający".

Gdy Wyrypajew oddawał się swojej pasji, jego żona z córeczką same zostawały w domu. Dla świeżo upieczonej mamy zajmowanie się pierwszym dzieckiem jest wielkim wyzwaniem. Aktorka zawsze wspierała męża w pracy. Doskonale rozumieli się zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Stworzyli świetny duet, gdy Gruszka zagrała główną rolę w filmie "Tlen", reżyserowanym przez męża.

Teraz priorytety pary zmieniły się. Podobno Iwan nie ma potrzeby stałego przebywania z córką. Być może już się spełnił jako ojciec. Małżeństwo z Gruszką jest trzecim w jego życiu - z poprzednich ma już dwóch synów: Pietię (6 l.) i Gienę (15 l.). Jego była żona Polina Augrjejewa pytana o to, jakim jest ojcem, mówiła:

"Wania w tych stosunkach jest człowiekiem patriarchalnym, staromodnym. Większe znaczenie przywiązuje do odpowiedzialności za swoich bliskich".

Iwan, jak to artysta, jest skomplikowaną i barwną postacią. Urodził się na Syberii, ma koncie wyrok za napad i rozbój. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców swego pokolenia. Jednak ceną za życie z wybitną postacią jest samotne zmaganie się z przyziemnymi obowiązkami.

Magda Buhl

46/2012

Na żywo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karolina Gruszka | Iwan Wyrypajew | dzieci | macierzyństwo | związek | gruszka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje