Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Grób Piotra Woźniaka-Staraka w remoncie. Tabloid relacjonuje: "Deski i wystające pręty"

"Grób Piotra Woźniaka-Staraka to straszny widok! Deski i wystające pręty" - alarmuje jeden z tabloidów. Dziennikarze wybrali się na Stare Powązki, by zobaczyć, jak wygląda mogiła zmarłego producenta. Co zastali?

Niebawem miną dwa lata od tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Milioner podczas nocnego rejsu motorówką po jeziorze Kisajno nieszczęśliwie wpadł do wody, został uderzony pracującą śrubą m.in. w głowę, co doprowadziło do szeregu obrażeń, a w efekcie do śmierci. Z badań wynikało, że producent miał 1,7 promila alkoholu we krwi.

Rodzina wyprawiła nietypowy pogrzeb w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. O szczegółach uroczystości opowiadał Plejadzie ksiądz Jarosław, proboszcz parafii pw. Jana Kantego w Kamionce.

Sprawa pochówku Woźniaka-Staraka trafiła do sądu, bowiem pogrzeb odbył się bez spełnienia wymaganych warunków poza obrębem cmentarza. W marcu bieżącego roku sąd w Giżycku wydał wyrok w tej sprawie. 

Reklama

Uznano, że pochówek był nielegalny.

Jak wygląda grób Woźniaka-Staraka?

Natomiast oprócz grobu w Fuledzie od roku Piotr ma także inną mogiłę, na warszawskich Starych Powązkach. Do niedawna składała się ona z głazu wraz z imieniem i nazwiskiem zmarłego oraz datami jego urodzin i śmierci. Były też kwiaty, roślinność, trawa. Jak relacjonuje "Super Express", w okolicach urodzin producenta tworzono wielkie serce z czerwonych róż, na jesień sadzono wrzosy, a na wiosnę bratki. 

Dziennikarze wraz z ekipą programu "(Nie)zapomniani. Cmentarne historie" ostatnio odwiedzili miejsce wiecznego spoczynku Staraka. Wtedy okazało się, że grób jest w remoncie.

Widać, że rodzina rodzina bardzo dba o mogiłę, a upływ czasu zapewne nie koi bólu i tęsknoty po śmierci Piotra. Przy okazji drugiej rocznicy śmierci producenta grób zostanie odnowiony.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Woźniak-Starak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »