Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Grażyna Torbicka: Dotrzyma danego słowa

Grażyna Torbicka (58 l.) zapowiedziała to już jakiś czas temu. Plany są coraz bliższe realizacji!

Nie chce dłużej czekać. Pragnie jak najszybciej dotrzymać słowa danego mieszkańcom Kazimierza Dolnego i wybudować im kino. Grażyna Torbicka zapowiedziała to już jakiś czas temu, kiedy dostała symboliczne klucze do miasta. Wtedy zrozumiała, że to na tyle duże wyróżnienie, że nie może pozostać bierna.

Reklama

- Nigdy nie myślałam, a nawet nie marzyłam o tym, że kiedykolwiek otrzymam tak wspaniałe wyróżnienie. Szczególnie że robię to, co jest moją pasją. To rzecz, która zobowiązuje mnie, aby wybudować w Kazimierzu kino! Obiecuję - zadeklarowała.

Festiwal Dwa Brzegi, którego jest twórczynią, od ponad 10 lat organizuje pod gołym niebem. Projekcje filmów odbywają się pod chmurką w Janowcu i na Małym Rynku w Kazimierzu. Jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Marzeniem dziennikarki jest, aby powstało nie tylko kino, ale obiekt, który może być salą kinową, teatralną, a także miejscem wernisaży i innych spotkań ludzi kultury.

Najbardziej zainteresował ją projekt studenta architektury z Lublina. Zakłada on rozbudowę Galerii Letniej w Kazimierzu.

- Polega on na tym, żeby do Galerii Letniej dobudować dodatkowe piętro, tak żeby nie wystawała ona ponad architekturę Rynku, ale żeby można tam było stworzyć nową salę kinową. Oczywiście dół Galerii musiałby być rozbudowany, są tam również podziemia, w których nadal mogłyby odbywać się wernisaże. W tym projekcie sala kinowa na dodatkowym piętrze ma odkrywany dach, czyli w lecie przy dobrej pogodzie można by było organizować w niej projekcje pod gołym niebem. To bardzo ładny projekt - opowiada.

- Będę wspierać tych, którzy będą tę pracę wykonywali, bo sama chyba nie będę układała cegieł. Choć jeśli będzie taka konieczność... - obiecuje.

Dziennikarka jest bardzo podekscytowana, że jej zobowiązanie zaczyna być realizowane. Dzięki wielkiemu wsparciu męża, który zawsze jej kibicuje, uwierzyła w to, że na kolejne festiwale nie trzeba będzie tworzyć specjalnego miasteczka pod namiotami i zastanawiać się nad tym, jaka będzie pogoda. Bo wreszcie Dwa Brzegi będą miały swoje miejsce.

Tym samym jeszcze bardziej wzrośnie prestiż festiwalu i z czasem stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń filmowych w Europie. To jej kolejne marzenie.

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Torbicka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje