Reklama
Reklama

Górniak otrzymała zaskakującą propozycję od przyjaciela ojca. W końcu wybaczy?

Edyta Górniak to prawdziwa królowa estrady. Wielu chciałoby z nią zaśpiewać. Teraz piosenkarka dostała wyjątkowe zaproszenie do współpracy. Czy je przyjmie? To byłby wyjątkowy duet, który pozwoliłby diwie wrócić do korzeni.

Edyty Górniak i Don Vasyl razem na scenie?


Edyta Górniak (49 l.) jakiś czas temu zadziwiła fanów, gdy zaśpiewała w duecie z Zenkiem. To nie był jej jedyny występ z innym wokalistą. Na swoim koncie diwa ma występy z o wiele bardziej znanymi muzykami. Jednym z popularniejszych jej utworów zaśpiewanych w duecie była "Dumka na dwa serca". Nagrana została wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem na potrzeby filmu "Ogniem i mieczem".

Edyta zaśpiewała też z Markiem Piekarczykiem w programie "The Voice of Poland", gdzie oboje byli jurorami. Wykonali utwór Beaty Kozidrak "Co mi panie dasz". 

Jak już mowa o "The Voice of Poland", to należy przypomnieć, że wraz z Górniak w fotelu jurorskim zasiadała swego czasu Justyna Steczkowska. Panie były podobno skonfliktowane, a jeszcze kilka lat wcześniej stały razem na scenie. Podczas rozdania Fryderyków wokalistki wykonały wspólnie dwa swoje hity, czyli "Jestem kobietą" i "Dziewczynę szamana".

Do sporych osiągnięć Edyty Górniak należy zaliczyć jej duet ze światowej klasy tenorem Jose Carrerasem. Pierwszy raz zaśpiewali razem już w 1997 roku. Nagrali też utwór "Hope for us", który podbił serca melomanów. Edyta dała też kilka koncertów w towarzystwie Carrerasa.

Edyta Górniak zaśpiewała też w duecie z nieżyjącym już Krzysztofem Krawczykiem. Wystąpili wówczas w piosence "My Cyganie". Diwa wyznała wówczas na scenie, że spełniło się jej marzenie.

Reklama

Czy Edyta Górniak spełni marzenie ojca?

Teraz marzenie wystąpienia z diwą ma jej wuj, Don Vasyl (71 l.) zwany królem romskiej sceny muzycznej. Chciałby nagrać z Edytą płytę z muzyką cygańską. Jego zdaniem wokalistka może wrócić do korzeni, przyjmując jego zaproszenie do współpracy.

Wspomniał też, że diwa do dzisiaj ma żal do ojca i nie wyraża się o nim dobrze. Zdaniem Don Vasyla gdyby wystąpiła w romskim repertuarze, ojciec byłby z niej dumny, bo całe życie na to czekał.

Edyta Górniak nie wypiera się swoich romskich korzeni. Zapytana kiedyś o to, czy jest pół Cyganką, odrzekła:

Propozycja wuja stwarza okazję, by ten talent pokazać, ale też przybliżyć romską kulturę innym. 

Czy Edyta skorzysta z propozycji wuja i spełni marzenie ojca? 

Zobacz też:

Ewa Krawczyk potwierdziła, że straciła połowę renty

Zapłakana wdowa po Krawczyku. W święta będzie zupełnie sama

Królowe życia: Edzia. Kim jest przyjaciółka Dagmary Kaźmierskiej?
pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy