Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

George Clooney chory na malarię

George Clooney nabawił się malariii podczas swojej ostatniej wizyty w Sudanie. Na szczęście, po "10 ciężkich dniach" aktor doszedł do siebie i czuje się już dobrze.

Aktor znany jest ze swojego zaangażowania w akcje humanitarne przeprowadzane w najbiedniejszych państwach świata. Clooney wyjechał do Sudanu na początku stycznia, aby okazać wsparcie dla południowego Sudanu.

Reklama

Clooney zachorował na malarię, ale po 10 dniach leczenia wrócił do zdrowia. Rzecznik prasowy Clooneya poinformował, że był to drugi nawrót choroby, ale aktor jest już zupełnie zdrowy i czuje się już dobrze.

"George już w pełni wyzdrowiał. Jego przykład pokazuje, że malaria nie musi być chorobą śmiertelną, jeśli będzie leczona właściwie" - mówił w swoim oświadczeniu rzecznik.

Aktor pracował przy projekcie Google, który miał zapobiec nadużyciom w trakcie głosowania oraz zbierać dowody, które pomogą w przyszłości postawić ściganego za ludobójstwo prezydenta Sudanu Omara el-Beshira przed Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.

Clooney, który, jak sam o sobie mówi jest "najpierw aktywistą, w drugiej kolejności aktorem", od lat poświęca się działalności humanitarnej. Był on jednym z głównym organizatorów ogólnoświatowej akcji charytatywnej - Telethon na rzecz ofiar tegorocznego trzęsienia ziemi na Haiti i huraganu Katrina, która zniszczył Nowy Orlean w sierpniu 2005. Został również powołany na stanowisko Posłańca Pokoju Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: George Clooney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »