Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Ewa Minge promuje Solidarność w Nowym Jorku

W związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą powstania "Solidarności" Narodowe Centrum Kultury zwróciło się do Ewy Minge, aby na polu mody pomogła rozpropagować międzynarodową kampanię "Solidarity changes the world".

Projektantka przygotowała specjalną kolekcję, która zostanie zaprezentowana podczas tygodnia mody w Nowym Jorku.

Reklama

"Po moich ostatnich osiągnięciach w Paryżu pojawiło się zaproszenie na słynny nowojorski Fashion Week. Ponieważ moja kolekcja znalazła się w kilku amerykańskich pismach jak "Life" czy "Washington Post" i została tak pozytywnie przyjęta postanowiłam wejść na ten rynek" - powiedziała podczas konferencji prasowej Ewa Minge.

"Zanim jeszcze spotkałam przedstawicieli Narodowego Centrum Kultury wymyśliłam kolekcję, która pokazałaby Polskę z innej strony niż do tej pory ta Polska jest pokazywana. Mamy zwyczaj pokazywać polskie powietrze, kiełbasę, alkohole...i na świecie bardzo często jesteśmy postrzegani jako kraj czysty, świeży, piękny" - dodała.

"Miałam na świecie około 70 pokazów w miastach takich jak Mediolan, Rzym, Barcelona, Paryż czy Berlin i tam ludzie podchodzili do mnie i pytali, czy naprawdę jestem z Polski. Zgadzając się na wzięcie udziału w tej kampanii pomyślałam, żeby pokaz, który pierwotnie miałam nazwać 'Wolna Rewolucja' nazwać 'Solidarna Rewolucja'. Inspiracja miała być lekko bojowa, ale z drugiej strony bardzo pacyfistyczna".

"Wykorzystałam bardzo dla mnie nośne jako dla artysty logo Solidarności i mam nadzieję, że dzięki tej kolekcji po pokazie w Nowym Jorku Polska będzie postrzegana jako piękny kraj mądrych ludzi, który dzięki ruchowi społecznościowemu ma dzisiaj wolną kreację. Kolekcja jest dedykowana tym wszystkim, dzięki którym mamy wolność tworzenia i tak jak ja możemy wybierać te miejsca na świecie, w których chcemy żyć i tworzyć" - dodała projektantka.

Jak twierdzi Ewa Minge, dzięki tej kampanii ma szansę powstać nowy trend w modzie, który propagować będzie solidarność rozumiana jako różnego rodzaju solidarne działania, które prowadzą do realizacji wspólnych celów.

Na kolekcje składają się: koszulki, jeansy, torby płócienne, jedwabne apaszki, butelki wody oraz okulary przeciwsłoneczne.

Kolekcja zostanie zaprezentowana podczas Fashion Week w Nowym Jorku, 15 września 2010 roku.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Minge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »