Reklama
Reklama

​Elżbieta II złożyła hołd swojej prababce królowej Wiktorii

Królowa Elżbieta II na zakończenie Platynowego Jubileuszu zrobiła pewien gest. Oddała tym samych hołd swojej prababce królowej Wiktorii, którą prześcignęła już w liczbie lat na tronie. Jednocześnie podkreśliła ciągłość brytyjskiej monarchii.

Elżbieta II złożyła hołd swojej prababce królowej Wiktorii


W niedzielę zakończyły się obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Podczas świętowania 70-lecia jej panowania odbyło się wiele imprez i uroczystości, w których uczestniczyła rodzina królewska. Przybyli nawet książę Harry i Meghan Markle ze Stanów Zjednoczonych. Sama monarchini ze względu na stan zdrowia mocno ograniczyła swój udział w obchodach. Pierwszego dnia nie wzięła udziału w paradzie Trooping The Colour, pojawiła się jednak na balkonie Pałacu Buckingham w towarzystwie najbliższych krewnych, by pozdrowić poddanych i obejrzeć pokaz lotniczy. Towarzyszyły jej też prawnuki, które zwróciły na siebie uwagę mediów - szczególnie książę Louis, który nie mógł znieść hałasu samolotów.

Reklama

W piątek z kolei królowa zapaliła główną latarnię na zamku w Windsorze. Ten symboliczny gest miał oznaczać jej władztwo nad całą Wspólnotą Brytyjską.

W niedzielę, czyli ostatni dzień obchodów Platynowego Jubileuszu Elżbieta II pojawiła się kolejny raz na balkonie w Pałacu Buckingham. Monarchini ubrana była w kostium w intensywnym zielonym kolorze. Uwagę zwracała broszka w kolorze kokardy przypięta do piersi. Jak się okazuje jest to jedna z trzech broszek zamówionych przez królowa Wiktorię w 1858 roku i wykonanych przez Garrarda. Wszystkie są wysadzane diamentami z osobistej kolekcji monarchini. Należą do pamiątek królewskich i są przekazywane kolejnym władcom Wielkiej Brytanii.

Królowa Wiktoria była do tej pory jedną z najdłużej panujących królowych w 1897 roku Wilka Brytania hucznie obchodziła Diamentowy Jubileusz, czyli 60-leciejej panowania. Cztery lata później w 1901 roku Królowa Wiktoria zmarła w wieku 81 lat. Elżbieta II zawsze wzorowała się na swojej popularnej prababce. Nic więc dziwnego, że w tak wielkim dla siebie święcie, chciała ją przypomnieć.

Zobacz też:

Księżna Kate zaskoczyła Brytyjczyków. W takiej odsłonie nikt jej jeszcze nie widział!

Siostra księżnej Kate pokazała się w zaawansowanej ciąży

Książę George skradł cały show na koncercie dla królowej

"Rolnik szuka żony". Nie żyje Krzysztof, który poślubił Bogusię. Miał 56 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Platynowy Jubileusz | Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy