Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Elton John nie może adoptować

Piosenkarz Elton John nie może adoptować 14-miesięcznego chłopca z Ukrainy, gdyż nie pozostaje w związku małżeńskim i jest za stary - twierdzi jeden z miejscowych ministrów.

62-letni gwiazdor poinformował w sobotę, że liczy na możliwość adoptowania chłopca o imieniu Lew, którego czarowi uległ podczas wizyty w ukraińskim sierocińcu.

Reklama

Niestety, ukraiński minister ds. rodziny, młodzieży i sportu, Jurij Pawłenko, powiedział agencji Associated Press, że różnica wieku między dzieckiem a przybranym rodzicem nie może być większa niż 45 lat. Poza tym związek Eltona Johna z jego partnerem Davidem Furnishem nie jest uznawany na Ukrainie za małżeństwo - dodał.

"Obcokrajowcy, którzy są singlami, nie mają prawa adoptować dzieci, a różnica wieku między dzieckiem a przybranym rodzicem nie może być większa niż 45 lat" - powiedział Pawłenko.

"Prawo jest takie samo dla wszystkich - dla prezydenta, ministra czy Eltona Johna" - dodał.

Zamiar adoptowania chłopca Elton John ogłosił na konferencji prasowej na Ukrainie w sobotę. Jak przyznał, on i jego 46-letni partner od lat rozmawiali o adopcji.

"David zawsze chciał adoptować, ale ja się nie zgadzałem, bo mam 62 lata i uważam, że ze względu na mój tryb życia nie mógłbym się dostatecznie poświęcić dziecku. Ale kiedy zobaczyłem tego chłopca, zamarzyłem o adoptowaniu go. Skradł mi serce" - powiedział artysta.

Elton John i Furnish odwiedzili sierociniec w ramach działalności w Elton John Aids Foundation.

Dowiedz się więcej na temat: Elton John

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama