Reklama

Reklama

Reklama

„Dzień Dobry TVN” znika z ramówki. Program zostanie tylko do końca czerwca

„Dzień Dobry TVN” jest emitowany we wszystkie dni tygodnia od godz. 8 rano. I tak będzie do końca czerwca. Z początkiem lipca program śniadaniowy TVN-u zniknie z ramówki. Czy stacja przewiduje zastępstwo?

Program „Dzień dobry TVN” zadebiutował na antenie 3 września 2005. Był to drugi, po „Pytaniu na śniadanie” program poranny w polskiej telewizji. Początkowo, w odróżnieniu od programu śniadaniowego Dwójki, emitowanego we wszystkie dni tygodnia, „Dzień Dobry TVN” można było obejrzeć tylko w weekendy. Dopiero we wrześniu 2007 roku, 2 lata po debiucie, zwiększono liczbę emisji do siedmiu w tygodniu. 

Reklama

Przez program śniadaniowy TVN-u przewinęło się wielu znanych dziennikarzy, m.in. Wojciech Jagielski, Jolanta Pieńkowska, Jarosław Kuźniar, Marcin Meller, Magda Mołek czy Bartosz Węglarczyk. 

Zwiększenie liczby emisji wymagało zatrudnienia większej ilości prowadzących. TVN skusił wtedy Dorotę Wellman i Marcina Prokopa, którzy z końcem sierpnia 2007 roku pożegnali się z TVP i przeszli do „Dzień Dobry TVN”, gdzie do tej pory pozostają jedną z najbardziej lubianych par prowadzących

"Dzień Dobry TVN" znika z ramówki

Przez kolejne 3 lata śniadaniówka TVN-u była emitowana 7 dni w tygodniu przez 12 miesięcy w roku, aż w 2010 została zastąpiona emitowanym tylko w weekendy programem letnim „Dzień Dobry Wakacje”. 

Zmiany w paśmie śniadaniowym nie są związane tylko z dniami emisji, lecz również z prowadzącymi. Latem do stałych prowadzących dołączają inne gwiazdy stacji, jak Urszula Chincz, Kinga Burzyńska, czy Dorota Gardias, której przygoda z programem zakończyła się na jednym sezonie. To właśnie w „Dzień Dobry Wakacje” doświadczenie w prowadzeniu programów śniadaniowych nabierała Agnieszka Woźniak-Starak, która jesienią ubiegłego roku dołączyła do stałej obsady „Dzień Dobry TVN”. 

W tym roku „Dzień Dobry TVN” będzie emitowany do końca czerwca 7 dni w tygodniu, a z początkiem lipca zniknie z ramówki. Zostanie zastąpiony przez „Dzień Dobry Wakacje”, program nadawany nie od 8.00, jak „Dzień Dobry TVN”, tylko od 9.00. 

Ponieważ konkurencyjne „Pytanie na śniadanie”  latem działa 7 dni w tygodniu, w ubiegłym roku TVN zdecydował o emisji wakacyjnego wydania programu śniadaniowego od poniedziałku do niedzieli, chociaż tylko w sierpniu. Nie wiadomo jednak, czy tak będzie w tym roku, ponieważ stacja nie udziela na ten temat informacji. 

Zobacz też:

Zenek Martyniuk popadł w poważny nałóg. Walczy z nim od lat

Antek Królikowski i Joanna Opozda kończą swoje małżeństwo. To już oficjalne

POMAGAMY UKRAINIE

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Dzień Dobry TVN" | "Pytanie na śniadanie"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy