Reklama
Reklama

Dziecko Elona Muska nie chce mieć nic wspólnego ze sławnym ojcem

Osiemnastoletnie dziecko Elona Muska Xavier składa do sądu wniosek o zmianę płci. Jednocześnie zmienia nazwisko. Nie chce być kojarzony ze swoim ojcem: "Nie chcę być z nim spokrewniony w jakikolwiek sposób".

Elon Musk, właściciel Tesli i jeden z najbogatszych ludzi świata jest ojcem siódemki dzieci. Najbardziej znanymi są syn i córka ze związku z artystką Grimes, gdyż to najmłodsze pociechy miliardera i noszą niezwykłe imiona. Niespełna dwuletni syn został nazwany X Æ A-Xii, zaś córka, która przyszła na świat w grudniu ubiegłego roku -  Exa Dark Sideræl. Rodzice mówią do niej "Y".

Reklama

Dziecko Elona Muska składa wniosek o zmianę nazwiska i płci

Xavier Alexander Musk jest synem Elona Muska z pierwszego małżeństwa z kanadyjską pisarką Justine Wilson. Ma brata bliźniaka Griffina. Poza osiemnastoletnimi bliźniakami Elon i Justine mają też trojaczki, dziś szesnastoletnie o imionach: Damian, Kai i Saxon. Rodzice tej piątki rozstali się w 2008 roku. 

Najstarsi synowie Muska zostali niedawno pełnoletni. Xavier w związku z tym złożył do sądu wniosek o zmianę płci oraz nazwiska. Potomek właściciela Tesli chce przyjąć nazwisko panieńskie matki i nazywać się odtąd Vivian Jenna Wilson
Powodem, dla którego transpłciowy nastolatek pragnie odciąć się od ojca, są poglądy Elona. Kilka ostatnich komentarzy miliardera zostało uznanych za homofobiczne. Dotyczyły one na przykład krytyki używania przez ludzi różnych zaimków.

Elon Musk, który jest jednym z najbogatszych ludzi świata, nie skomentował jeszcze decyzji swojego potomka.

Zobacz też:

Halina Młynkowa tłumaczy się ze swojej dziwacznej stylizacji. "Wiedziałam, że tego nie zrozumieją"

Agata i Piotr Rubikowie świętują rocznicę ślubu. Pokazali stare zdjęcia

Jak wypocząć na wakacjach i nie wydać fortuny? Sześć rad

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Grimes
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy