Reklama

Reklama

Reklama

Dorota Grzelak-Latos: Co teraz robi gwiazda serialu "Szaleństwa panny Ewy"?

Jako piętnastolatka Dorota Grzelak-Latos (48 l.) zagrała tytułową główną rolę w filmie "Szaleństwa panny Ewy". Jej bohaterka, wiecznie uśmiechnięta i zarażająca optymizmem Ewa Tyszkowska, podbiła serca widzów, ona zaś zniknęła z telewizyjnych ekranów. Po latach pojawiła się na krótko w "Klanie", "Samym życiu" oraz "Plebanii".

Dorota Grzelak (obecnie Latos) w przedszkolnych teatrzykach rozbawiała rówieśników, a w podstawówce szlifowała talent na zajęciach teatralnych w warszawskim Pałacu Młodzieży. Tam zwróciła uwagę osoby z produkcji nowego filmu na podstawie prozy Kornela Makuszyńskiego.

Na zdjęciach próbnych pojawiło się ponad 300 dziewczynek, na domiar złego tuż przed przesłuchaniem ścięła włosy. Paradoksalnie krótka fryzura przyciągnęła uwagę reżysera Kazimierza Tarnasa. "W filmie warkocze miałam doczepiane, włosy farbowane - moje były ciemne - a piegi domalowywane" - opowiadała.

Reklama

Za pieniądze zarobione w produkcji kupiła skórzane oficerki i kożuszek, a resztę oddała rodzicom. "Od dziecka byłam przekonana, że zostanę aktorką, więc siłą rzeczy poszłam w tym kierunku, zdając do łódzkiej szkoły filmowej. Nie dostałam się i więcej tam nie wróciłam" - zwierzała się Dorota.

Dzięki teatrowi znalazła własną drogę

Po maturze pracowała w supersamie, sprzedawała zapiekanki, była sekretarką w ośrodku sportowym, a w trakcie studiów na kulturoznawstwie, ze specjalizacją teatrologiczną Uniwersytetu Łódzkiego, grała w spektaklach dla dzieci. Pisała też scenariusze, reżyserowała, odnalazła się w roli instruktorki i koordynatorki projektów teatralnych, prowadziła audycje radiowe. Zajęła się też warsztatami dla młodzieży. Ukończyła podyplomowe studium trenerów grupowych, zostając certyfikowanym coachem.

Dziś ma nieźle prosperującą firmę szkoleniową "Samo Centrum", zajmującą się autorskimi programami z zakresu edukacji pozaszkolnej i rozwoju osobistego. Od 13 lat jest także prezesem Fundacji Promocji Kultury Wśród Dzieci i Młodzieży w Grodzisku Mazowieckim Essentia, której była pomysłodawczynią.

"Otrzymuję też maile, wiadomości na różnych portalach społecznościowych. Ludzie piszą, że 'Szaleństwa panny Ewy' to ich ukochany film z dzieciństwa, że oglądają powtórki ze swoimi dziećmi" - mówi dumna mama Kajetana (22 l.) i Samuela (19 l.).

Artur Krasicki

***

Zobacz więcej z życia celebrytów:

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Grzelak-Latos

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy