Reklama
Reklama

Dlaczego księżna Kate trafiła do szpitala? Brytyjskie media podają, co mogło być przyczyną

Po tym, jak księżna Kate Middleton trafiła do szpitala i przeszła operację jamy brzusznej, wszyscy wielbiciele rodziny królewskiej zastanawiają się, co dolega małżonce następcy tronu. Choć Pałac Buckingham milczy w tej sprawie, brytyjscy dziennikarze mają pewne przypuszczenia.

Problemy zdrowotne przedstawicieli royalsów

Niepokojące wieści na temat stanu zdrowia Kate Middleton zszokowały brytyjskich obywateli i wszystkich fanów royalsów na całym świecie. 17 stycznia media zelektryzowała informacja o tym, że małżonka księcia Williama trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację brzucha.

Choć przedstawiciele królewskiego dworu uspokajają i zapewniają, że stan zdrowia arystokratki jest stabilny, a z jej organizmem nie dzieje się nic zagrażającego życiu, wygląda na to, że minie jeszcze sporo czasu, nim 42-latka znów wróci do pełnej sprawności.

Reklama

Według tego, co przekazał Pałac Buckingham, wybranka następcy tronu będzie musiała przejść rehabilitację i publicznie pokaże się najwcześniej dopiero po Wielkanocy.

Dlaczego księżna Kate trafiła do szpitala?

Choć wciąż nie podano oficjalnej przyczyny hospitalizacji Kate, brytyjscy dziennikarze zwracają uwagę na to, że arystokratka przed laty cierpiała na hyperemesis gravidarium, czyli niepowściągliwe wymioty, które uprzykrzały jej życie podczas trzeciej ciąży.

Okazuje się, że jest to bardzo rzadka dolegliwość, która dotyczy jedynie kilku procent kobiet spodziewających się dziecka. W związku z tym eksperci uważnie przyjrzeli się diecie księżnej.

Wyszło na jaw, że małżonka Williama często sięga po surowe owoce, warzywa, ryby oraz owoce morza, stosując dietę "raw food". Ten styl żywienia przynosi wiele korzyści, jednak jak zwracają uwagę brytyjscy specjaliści - spozywanie niepoddanych obróbce termicznej produktów może u niektórych osób doprowadzić do komplikacji.

Korzystający z takiego jadłospisu są także częściej narażeni na choroby przenoszone drogą pokarmową. 

Wielu komentujących zwracało uwagę na to, że Kate Middleton w ostatnim czasie sporo straciła na wadze i na najnowszych zdjęciach wyglądała na nieco przemęczoną. Podczas jednego z wystąpień wspomniała także o bezsenności.

Król Karol III przygotowuje się do operacji

Księżna nie jest jedyną przedstawicielką rodziny królewskiej, która zmaga się z problemami zdrowotnymi. Chwilę po tym jak media obiegła informacja o operacji Kate, pojawiły sie również wieści o zaplanowanej na przyszły tydzień hospitalizacji króla Karola III. Monarcha Zjednoczonego Królestwa musi poddać się operacji powiększonej prostaty.

W związku z tym, co dzieje się wśród członków rodziny Windsorów, książę William postanowił na pewien czas zrezygnować z pełnienia obowiązków służbowych i odwołał wszystkie zapowiedziane wizyty.

Zobacz też:

Książę William odwołuje wszystkie oficjalne wizyty. To reakcja na hospitalizację Kate i Karola

Króla Karola czeka operacja. Dopiero co ogłoszono wieści o Kate. Rodzina królewska w panice

Księżna Kate w szpitalu. Pałac wydał oświadczenie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton | Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy