Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Dariusz Michalczewski: Z homoseksualistami mają problem głównie PiS-owcy, "katolicy obłudnicy"

Dariusz Michalczewski (46 l.) udzielił pouczającego wywiadu "Newsweekowi", w którym opowiedział o swojej karierze, błędach, które popełnił jako ojciec, patriotyzmie i homofobii, z którą spotkał się dopiero w Polsce.

Bokser przez całe lata mieszkał za naszą zachodnią granicą, w Hamburgu, gdzie osiągnął sukces, zdobywając tytuł m.in. mistrza Niemiec, Europy i świata w wadze półciężkiej.

Reklama

W 2005 roku zdecydował się zakończyć karierę sportową i wrócić do Polski. Zarobione pieniądze zainwestował w kraju, założył również fundację "Równe szanse" wspierającą młodzież ze środowisk patologicznych.

Tutaj także, wykorzystując swoją popularność, zaangażował się w działalność charytatywną i społeczną - ostatnio został twarzą kampanii przeciw homofobii, mając nadzieję, że pomoże uprawomocnić związki partnerskie i adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Jak mówi, ma wielu przyjaciół Żydów, czarnoskórych, homoseksualistów i nie może pojąć nienawiści Polaków wobec tych osób.

"Co to kogo, k..., obchodzi, kto z kim śpi? Albo dlaczego, my, Polacy, patrzymy, ile samochodów ma sąsiad. Wie pani, że słowo 'homofobia' poznałem dopiero w Polsce? Strasznie mnie to dziwi, bo nasz kraj się rozwija, zmienia się nie do poznania i tylko w polskich głowach pozostały takie prymitywne przesądy" - zżyma się bokser w wywiadzie dla "Newsweeka".

Jego zdaniem z homoseksualistami mają problem głównie PiS-owcy, "katolicy obłudnicy", którzy poza krytykanctwem nie robią nic dla innych.

Kochać bliźniego i być dobrym dla dzieci, a nie dyskryminować kogokolwiek w imię wiary - to zdaniem Michalczewskiego właściwy kierunek.

"My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki, które nie zjedzą czegoś, czego nie znają. A ja uważam, że trzeba być ciekawym nowych smaków, trzeba poznawać nowe rzeczy".

Michalczewski wstydzi się również za pseudo patriotów, którzy w Święto Niepodległości wywołują zamieszki na ulicach, palą samochody, niszczą chodniki. Określa ich mianem "baranów".

"To są zresztą ci sami, którzy nazywają mnie zdrajcą, faszystą. Tylko dlatego, że wyjechałem z Polski" - mówi bokser.

"Być patriotą to nie znaczy płakać przy hymnie, tylko szanować ludzi"!

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dariusz michalczewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »